M+M+baby2012 Skrevet 24. september 2011 #1 Skrevet 24. september 2011 Jeg vil gjerne høre hva dere tenker om dette, og hva som er positivt negativt med en vannfødsel. Er kjempe glad i vann og bade, så tenker at det kunne vært noe for meg, samtidig tenker jeg på det og ligge i vann heletiden og få alt blodet i vannet etc. Noen som har hatt vannfødsel her? eller av en grunn ikke ville hatt det?
Gjest Madolyn Skrevet 24. september 2011 #2 Skrevet 24. september 2011 Venninna mi lå lenge i vannet under åpningsriene, og fikk slappet kjempegodt av der. Bare slappet av mellom riene og hadde det fint! Jeg hadde pangfødsel med verdens verste riehelvetes åpning fra 0-10 ila 2 timer, så vann var totalt ubrukelig for meg.
Edelweis Skrevet 24. september 2011 #3 Skrevet 24. september 2011 Jeghar fått en i vann og en i vanlig fødeseng. Jeg anbefaler vannfødsel på det sterkeste. Jeg la meg i badekaret og det var så avslappende og deilig. jeg har lette fødsler da, som er over på 2,5 timer begge to. men det var så mye bedre å ligg i badekaret og føde enn å ligge og vri seg svett og tung i den hersens senga. i tillegg revnet jeg ingen ting da jeg fødte i vann. Det kom ikke noe blod i vannet hos meg. da baby var ute var fortsatt vannet "rent", bortsett fra pittelitt blod som kom da, men det var så lite at man ikke ser det helt. de tappet ut vannet mens baby lå på brystet og når vannet var borte så fikk vi ut morkaka. da kom blodet. så fikk jeg skylle meg og tørke meg og fikk på tørre klær og kom i seng sammen med babyen. Synes det var helt deilig jeg da. men tydeligvis er vi forskjellig. mange sier at deres raske fødsler var et helvette, mens jeg synes det er veldig greit at det går fort! =) lykke til.
Underveis --> Skrevet 26. september 2011 #4 Skrevet 26. september 2011 Jeg tror det er fint å ha ønsker, men ikke legg en plan. En fødsel følger sjelden planen ;-) Dine ønsker nå kan være helt annerledes enn under en fødsel, og fødselen kan utarte seg slik at du ikke får lov til å ligge i badekaret. Det er viktig å ikke bli skuffet om det skjer også. Prøv det om du har muligheten, og se hva du synes.
Mamman til Stella og Håkon Skrevet 26. september 2011 #5 Skrevet 26. september 2011 signerer 10:09 ønsket selv vannfødsel med jenta mi, men når jeg kom på sykehuset var det ikke nok jordmødre ledig til at jeg kunne gjøre det, dessuten hadde jeg 10 cm åpning å det var bare å presse når jeg kom nedover, rakk ingenting som jeg ønsket det
M+M+baby2012 Skrevet 26. september 2011 Forfatter #6 Skrevet 26. september 2011 Takk for svar, jeg skal legge inn ønske om vannfødsel til jordmor, så får vi se hva som skjer nåt fødselen er i gang. da har jeg hvertfall en større sjanse på og kunne få det om jeg vil. Virker veldig bra fremfor sengen
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå