Gå til innhold

Stoppested/ bilpause-aktivitet på vei til Valdres?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Som mange andre har vi hytte i Fagernesområdet og vi har planlagt flere høstturer allerede. I år er lillegutt for stor til å skulle sove i 3 timer og vi må derfor legge inn stoppesteder, helst med aktiviteter for å få brukt litt energi! Er det noen som har noen tips om steder å stoppe? Lekeplasser, bondegårder etc?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Bjoneroa, men ikke så veldig bra, Nes i ådal (rett før brua) er det en lekeplass.

Skrevet

Hvilken retning kommer dere fra??

Litt lettere å svare om det er fra E16 nordfra eller sørfra, RV 33 eller RV 51..

Skrevet

Vi kommer fra E16 sørfra :-)

Skrevet

Eneste jeg kommer på er Nes v/bensinstasjonen og kroa er det en lekeplass... Men oppover der er det jo ikke så mye å finne på da =) Blir evnt rasteplassene langs veien.... for å strekke bena osv.... Vi kjører stort sett den turen i ett vi da.... (mamma bor der og er selv vokst opp der) Når ungene var mindre stoppa vi halvveis (ved Hønefoss-før/etter) for å strekke på bena bare.... Men så har vi 4 timer helt opp da =)

 

Nå er ungene våre 4 og 7 og vi stopper KUN for mat eller tissepauser. Når babyen kommer blir det sikkert stopp halvveis igjen en stund.... for mat, bleie og strekk =)

 

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...