Trollmora86 - to fine gutter Skrevet 16. september 2011 #1 Skrevet 16. september 2011 Vi holder på å skal legge om til lavkarbo-kosthold. Min kjære har allerede tyvstartet og holder på å kutte ned på karbohydratene, og jeg tenkte at jeg skal gjøre det samme. Men så vet jeg at å få i seg for lite karbohydrater fører til at jeg havner i ketose og det frigjør giftstoffer fra lagrede fettceller som ikke er bra for babyen, så jeg skal ikke kutte ned så drastisk. Men hvilket nivå er passende å legge seg på nå i svangerskapet? Jeg vil få i meg litt mindre karbohydrater for å unngå en voldsom vektoppgang mot slutten av svangerskapet, og etter baby er født og kroppen har hentet seg inn litt, ønsker jeg å prøve å komme i ketose. Jeg er lei av å ikke passe inn i buksene mine. Og de skal jeg inn i før neste sommer! Termin i desember.
Frk-C Skrevet 16. september 2011 #2 Skrevet 16. september 2011 Jeg har lang tids erfaring med lavkarbo og syns det er en flott livsstil. MEN det er ikke det beste tidspunkt å legge om til lavkarbo når man er gravid. Barnet trenger alle typer næringsstoffer den kan få, og vil derfor ikke anbefale deg for lite karbo. Dessuten kan karborike måltid hjelpe mot en evt svangerskapskvalme. Spis karbo med god samvittighet i svangerskapet og ta deg heller en ti minutters lenger gåtur om dagen hvis det er vekten du er redd for. lykke til!
Trollmora86 - to fine gutter Skrevet 16. september 2011 Forfatter #3 Skrevet 16. september 2011 Problemet er at jeg ikke klarer å gå så mye turer eller være i så mye aktivitet lenger nå pga bekkenløsning og blodtrykksfall. Jeg går inn i 3. trimester neste uke, så jeg er over kvalmen nå. Og jeg merker at nå begynner suget etter søtsaker å komme. Jeg gikk opp 30 kg i første svangerskap og tenker derfor at det å redusere litt på karbo ikke er det dummeste. Men jeg vil selvfølgelig ikke kutte for mye ned på det, men så mye at jeg ikke raser opp i vekt de siste tre månedene nå. Etter fødselen skal jeg ned svangerskapskiloene + 7-10 kg til, men jeg vil selvfølgelig ikke slanke meg nå, bare unngå å legge på meg så mye.
Fru.Antonsen Skrevet 18. september 2011 #4 Skrevet 18. september 2011 Det er en stor prosess kroppen din skal igjennom og babyeen tar det den trenger. En direkte lavkarbo diett under svangerskapet er ikke bra men være bevisst på kostholdet under svangerskapet er noe annet. Kutt ut alt av søtsaker, poteter og spis lite brød. Si frokosten er 2 brødskiver, lunsjen er omelett, middag og kvelds. Prøv å spise grønnsaker som tomat, paprika, brokkoli, spinat osv. (Grønnsaker er bedre en frukt pga fruktsukker). Bruk ris- og spyamelk istedenfor ku-melk/fløte. Når man trener skal daglige karbo nivået ligge på ca 20% av det dagelige kostholdet. Og man trenger minst det samme om ikke enda mer faktisk når man går gravid
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå