Anonym bruker Skrevet 12. september 2011 #1 Skrevet 12. september 2011 Jeg er utdannet adjunkt fra universitetet. Det vil si bachelor + PPU. Dette innebærer at jeg har undervisningskompetanse fra 5. trinn barneskole til og med vgs. Men nå har det seg slik at jeg har jobbet noe som vikar på småtrinnet, altså fra 1. til 4. trinn. Hvilken lønn har jeg da krav på når det er jeg som er lærer og som har det faglige ansvaret for undervisningen? Skal jeg ha assistentlønn eller lærerlønn?
Anonym bruker Skrevet 12. september 2011 #2 Skrevet 12. september 2011 Trodde ikke de hadde lov til å lønne deg lavere enn det utdanningen din krever at du skal ha jeg...? Søsteren min er utdannet sosionom, men ønsket en pause fra en veldig belastende jobb i ungdomshjem. Da de søkte etter assistent på sfo ville hun gjerne søke den jobben for å få noen "rolige" år, men fikk beskjed på skolen at de ikke hadde råd eller mulighet til å lønne en assistent med "sosionomlønn". Søsteren min ville gå ned i lønn hun, men det fikk hun ikke.
Anonym bruker Skrevet 12. september 2011 #3 Skrevet 12. september 2011 Jeg synes også det er rart at jeg kan lønnes som assistent når jeg er utdannet adjunkt...hm... Flere som har noen formening om dette?
Anonym bruker Skrevet 12. september 2011 #5 Skrevet 12. september 2011 Du lønnes med lærerlønn. Det samme skal en assistent hvis denne personen tar vikartimer og har det faglige ansvaret for klassen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå