2010 Mammaen Skrevet 8. september 2011 #1 Skrevet 8. september 2011 Hvordan sover deres små i barnehagen? Sov de greit fra dag 1? Tok det lang tid for å få en rytme? Gutten min sover ekstremt dårlig. Sover kanskje 40 min (mindre også har jeg inntrykk av noen ganger) i barnehagen mot 2 timer hjemme i helgene. Noen dager er han helt utslitt, sur, grinete og ettermiddagen er et mareritt. Grunnen til at han våkner er bråk fra de andre sovebarna. Lurer på hvor lenge jeg skal vente på at "han kommer inn i rutinen" før jeg eventuelt hører om han kan sove et sted for seg selv (tviler på at det er mulig også). Fint å høre andres erfaringer :-) Takk!
sep.j2010+juni.g2012 Skrevet 8. september 2011 #2 Skrevet 8. september 2011 logga me akkurat inn for å spør om det samme. rart! hehe jenta mi begynte i barnehagen på mandag å har sovet 3 dager i barnehagen. men hun også såver ca 45 min før hun våkner. hun legges rundt 12, hjemme såver hun 2-3 timer rundt denne tiden. hun gråter å vlir så sutrette når hun ikke får søvnen sin, blir helt fortvilet å vet ikke hva jeg skal gjør. kunne ikke svare deg på spørsmålet da jeg lurer på det samme, men ville bare si at jeg føler med den å vet hvordan du har det! håper noen kan svare...hvor lang tid tar det for di venner seg til alle lyder å alt som skjer å såver til dem er uthvilt?? mvh
2010 Mammaen Skrevet 8. september 2011 Forfatter #3 Skrevet 8. september 2011 3 dager ja.. Her er det gått 3 uker nå..! Vet ikke hva jeg skal forvente. Men tålmodigheten min er snart slutt. Min smilende, glade, sprudlende gutt er blitt helt forandret og det kan ikke gå i lengden.
Gjest Lykke Fryd ♥ Skrevet 8. september 2011 #4 Skrevet 8. september 2011 Hun sov greit fra dag 1 og sover alt fra 1 til 2 timer (hjemme sover hun maks 1 time). Til å begynne med la de henne når hun var trøtt, sånn i 11-tiden, men de har klart å tilpasse henne slik at hun legger seg når de andre barna også legge seg - etter lunsj kl.12. Men det skal sies at hun er veldig trøtt og sliten når jeg henter henne, men det er nok pga. økt aktivitetsnivå for jeg har sagt at de bare skal la henne sove til hun våkner av seg selv. Sover gutten din inne eller ute? Om han sover ute: Kan de sette vogna litt bort fra de andre barna og bruke babycall slik at de hører ham når han våkner?
Gjest Trollmor og trollungene ♥ Skrevet 8. september 2011 #5 Skrevet 8. september 2011 Da min lille startet i bhg sov hun veldig lite de første ukene.... eller månedene. Hun er typen som reagerer på bråk når hun sover, og det tok lang tid før hun kom inn i en "normal" rytme. Nå har hun gått i bhg i snart 1 år, og sover fortsatt bedre hjemme (1,5 time hjemme mot ca 1 time i bhg). Men selv om hun sover litt kortere i bhg er hun ikke grinete på ettermiddagen, så da ser jeg ikke på det som noe problem. Får håpe det går seg til snart, selv om det kan ta litt tid noen ganger!
LillemorHeidi Skrevet 9. september 2011 #6 Skrevet 9. september 2011 Lillepia er av den nysgjerrige typen som glemmer å sove når hun synes det er spennende. Av den grunn har barnehagen begynt å ha vogna hennes for seg selv så hun skal få sove. Hun sover nå innendørs i en krok helt uten de andre barna men det fungerer utmerket da hun nå sover i ca 1,5 - 2 timer. Den forrige barnehagen begynte også å la henne sove en annen plass en med de andre barna da de fant ut at hun sov bedre og lengere. Jeg ville snakket med barnehagen om problemet også vil de nok prøve å tilpasse det litt etterhvert ut i fra hva de erfarer fungerer best. Selv om jeg gjerne ville at hun skulle sove ute så hun får frisk luft er det viktigere for meg at hun faktisk sover. Nettene blir så utrolig mye bedre
lykkeligmor til to<3 Skrevet 9. september 2011 #7 Skrevet 9. september 2011 Pjokken min begynnte i barnehage 1. august. Først nå denne uka at han har begynnt å sove "normalt" mye i barnehagen. Sover ca 2 timer der nå. Ganske individuellt hvor lenge barna trenger på tilvenningsperioden tror jeg.
MammaTilEnPrins-ØnskerNr2<3 Skrevet 9. september 2011 #8 Skrevet 9. september 2011 Lillegutt på 11,5 mnd har gått i bhg i 1,5 uke nå, og han sover kjempe fint der. Sover 2-3 timer, samme som hjemme. Hvis dette er noe som vedvarer på ungen din, så ville jeg spurt om h*n kunne få sove på et eget rom.. de må jo nødt å få noe søvn ,stakkars!
MissVaiper Skrevet 11. september 2011 #9 Skrevet 11. september 2011 Kjenner igjen det der. I vår barnehage må alle barna ligge på madrass på ett rom. Hun sover jo, men bare rundt 1 time. Hjemme i helgene sover hun gjerne 3 - 3 1/2 time, så virker jo som om hun må ta igjen litt søvn. Hun har gått i barnehagen i 3 uker nå. Håper hun sover bedre etterhvert. De har ikke mulighet til å ha henne sovende på eget rom eller i vogn ute. (les: stooooor barnehage) Med unntak av sovingen er jeg veldig fornøyd med barnehagen.
2010 Mammaen Skrevet 11. september 2011 Forfatter #10 Skrevet 11. september 2011 Tusen takk for svar alle sammen! Greit å se at andre har hatt samme problemet som har gått over. Får vel prøve en stund til, men skal ta det opp på foreldresamtalen som skal være om ikke veldig lenge. Stoooor barnehage her også og små muligheter til å stikke seg bort, så blir nok vanskelig å få en egen krok/rom/el lignende. På fredag hadde han forresten sovet ganske lenge, så det er jo håp enda! Takk igjen for deling av erfaringer!
Jente09+lillegutt12 Skrevet 12. september 2011 #11 Skrevet 12. september 2011 Jenta vår sov godt fra dag 1, så har ikke noe å bidra med der, men må bare kommentere på de som sover på madrass på ett rom - det høres jo ikke ut til å være ideelle forhold for å sove! Jenta vår går i en stor barnehage, og jeg er sikker på at jeg kan telle minst 40 vogner utenfor. Selvfølgelig er det ikke rolig utenfor når hun sover, men hun sover på et sted som er kjent og trygt og vanlig for henne og da sover hun godt - det må da vel være bedre?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå