Vermilion Skrevet 8. september 2011 #1 Skrevet 8. september 2011 Jenta mi har hatt hvitt belegg på tunga siden fødselen for 17 dager siden, men må dette være trøske eller kan det bare være melkebelegg? Brystene mine er litt såre og stikker, men hadde blødende sår pga feil teknikk som nå mer eller mindre har grodd, så fortsatt litt såre pga det tror jeg..
Billie Jean Skrevet 8. september 2011 #2 Skrevet 8. september 2011 Soppbelegget er tykkere og hvitere enn melkebelegget, det er min erfaring hvertfall. Det dekker også mer av tunga, og det kan dekke flere deler av munnen også. Men dette er vanskelig å vite hvis du er førstegangs og ikke har opplevd noen av delene før;) Jeg ville anbefalt deg å ta kontakt med helsesøster, da sopp på brystvortene er noe du absolutt vil unngå! (AAAAAAAAAAAAAAAAAUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!) Håper det er et koselig melkebelegg og ikke et hel*****es soppbelegg:)
Billie Jean Skrevet 8. september 2011 #3 Skrevet 8. september 2011 Soppbelegget er tykkere og hvitere enn melkebelegget, det er min erfaring hvertfall. Det dekker også mer av tunga, og det kan dekke flere deler av munnen også. Men dette er vanskelig å vite hvis du er førstegangs og ikke har opplevd noen av delene før;) Jeg ville anbefalt deg å ta kontakt med helsesøster, da sopp på brystvortene er noe du absolutt vil unngå! (AAAAAAAAAAAAAAAAAUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!) Håper det er et koselig melkebelegg og ikke et hel*****es soppbelegg:) (Sorry hvis innlegget ble postet to ganger. Det er ikke fordi jeg har et ekstremt eksponeringsbehov eller tror du er tungnem og ikke får med deg informasjonen første gang du leser det. Det er fordi BIM-sidene av og til oppfører seg som en 98åring som skal krysse veien. Med doble filer!)
DenTredje Skrevet 8. september 2011 #4 Skrevet 8. september 2011 Det kan bare være melkebelegg. Vi trodde sønnen vår hadde trøske og prøvde masse kurer etc, etterhvert har jeg sett at de fleste babyer har litt hvit tunge uten at det er trøske, så jeg tror jenta di ikke har trøske. Gå til lege om du er usikker.
ToneC Skrevet 8. september 2011 #5 Skrevet 8. september 2011 Jeg har hatt 2 omganger med sopp på brystene. Svir ved amming og etterpå, og får stikkende smerter inn i brystet. Er ikke noe godt. Ville begynt å behandle brystvortene med Canesten om du har vondt. Hvis ikke kan det bli ille. Jeg trorjeg har fått det pga antibiotikabehandling- jeg eller lillegutt har fått sopp og smittet hverandre.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå