Anonym bruker Skrevet 3. september 2011 #1 Skrevet 3. september 2011 Trenger egentlig tips om fremgangsmåte og hvilke grønnsaker som er vanlige i thailandsk kjøkken.. Har kylling, fiskesaus og currypasta..
Anonym bruker Skrevet 3. september 2011 #2 Skrevet 3. september 2011 http://www.google.no/search?sourceid=navclient&aq=0h&oq=thaima&hl=no&ie=UTF-8&rlz=1T4ADFA_noNO385NO385&q=thaimat+oppskrifter
Anonym bruker Skrevet 3. september 2011 #3 Skrevet 3. september 2011 Ha du currypasta "må" du nesten ha kokosmelk også, men du skal kanskje dra og handle? Jeg freser opp kyllingbiter først og slenger så oppi oppskåret grønnsaker som sukkererter, gulrot, paprika, løk, minimais, det er egentlig ingenting som man ikke kan bruke.. Så legger jeg dette til side. I panna tar jeg litt olje som varmes, så tar jeg 1 ss currypasta pr. boks med kokosmelk jeg skal bruke, til to til fire pers holder det med en boks. Fres currypasten litt og ha i kokosmelk, litt revet ingefær, gjerne noen lime-blader og et par sitrongress som du har banket hardt på slik at fibene løsner og den slipper fra seg smaken bedre. La dette putre et døyt kvarter så kan du ha i kjøtt og grønnsaker, koke opp og servere med jasminris.
Anonym bruker Skrevet 3. september 2011 #4 Skrevet 3. september 2011 Pad thai er den beste thairetten jeg vet om!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå