Gå til innhold

Hvor mye betale kjæresten i husleie? Hans hus.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har flyttet inn til kjæresten, og jeg aner ikke hva jeg skal betale i "husleie" til han? Huset er kjøp og han har en leieinntekt på huset på 3500,-. Så han betaler ca 3000,- i lån på huset pr mnd. Hva tenker dere?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

I tillegg kommer kommunale avgifter, forsikring, strøm og eiendomsskatt. Her betaler jeg 6000,- for meg og min datter. Dette er et stort hus med mye utgifter til.

Skrevet

Jeg synes du skal betale halvparten av rentene hans. Avdraget får han stå for selv, og sin del av renter.

Skrevet

Hvor mye utgår renter, da? Vet han betaler fast beløp til NTE hver mnd på 2000,-, men etter jeg og barnet mitt flyttet inn har vel utgiftene på støm blitt høyere tenker jeg..

 

HI.

Skrevet

Hvis du likevel ikke har tenkt å kjøpe deg inn så kan dere jo gjøre en avtale om at du står for mat og ting som trengs i hjemmet hver mnd. Skulle det bli slutt vil du jo stå igjen med ingenting, men det vil du jo nå også om du skal betale "husleie"

Skrevet

Spør han om det, også kan det være greit å betale det som blir ekstra på strømen nå, i forhold til før du flyttet inn (altså betale for den ekstra strømmen som går med)

Skrevet

Tenker det samme som 18:57.

 

Du burde betale 50% av strøm, forsikring, mat ect. Og så tar du tilsvarende sum som han betaler på lån og sparer på en egen konto slik at du er sikret i tilfelle brudd.

Skrevet

Vi gjorde en avtale om at jeg betalte 3000,- i husleie når jeg flyttet inn hos min samboer. Avtalen var at 2000,- pr måned skulle fungere som avdrag på huset hvis vi (og det gjør vi) bodde sammen også etter fem år. Da kjøpte jeg meg inn og brukte disse pengene som et avdag. 1000,- pr måned dekket skatt, avgiter, forsikringer osv. Han betalte alt dette og så delte vi på mat og strøm. Hvis det hadde blitt brudd før fem år hadde jeg mistet disse pengene, men uansett bodd billig..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...