Anonym bruker Skrevet 31. august 2011 #1 Skrevet 31. august 2011 Hei, jeg skjønner ikke hvorfor mødre vil tvinge barna sine ut FØR termin når de tydeligvis ikke er klare for det!
Anonym bruker Skrevet 31. august 2011 #2 Skrevet 31. august 2011 Slik går det når man setter seg selv før barnet.
Anonym bruker Skrevet 31. august 2011 #3 Skrevet 31. august 2011 Er det jeg også tenker, når jeg leser innlegg fra kvinner som er 36 uker på vei. Skjønner virkelig ikke at de vil gjøre det! Ei heller at jordmødre/leger går med på det.
Anonym bruker Skrevet 31. august 2011 #4 Skrevet 31. august 2011 Kan jo fortelle hvorfor jeg gjorde det. Første barnet var 4100g og satt fast, ble tatt med sugekopp. Jævlig fødsel hvor jeg revnet fra A til Å og mistet altfor mye blod. Fødselen startet av seg selv med vannavgang 13 dager før termin. Andre barnet kom også av seg selv, fødselen startet to dager før termin og barnet ble født dagen før termin. Han veide 4725 g og satt enda bedre fast enn storebror. Skuldrene satt i mitt bekken så de fikk ikke slitt han løs før han var helt blåsvart av oksygenmangel. Han havnet på nyfødtintensiven og ble ikke friskemeldt for hjerneskade før han var 1 år gammel, heldigvis gikk det bra. Tredje barne var også stort. I uke 36 var jeg til ultralyd og ungen ble estimert til 4,5 kilo, forventet vekt til termin ble da mellom 5 og 5,5 kilo. Jeg ba om keisersnitt, det fikk jeg ikke, jeg hadde jo klart å føde to store barn før (!). Temmelig fortvilet ringte jeg jordmor og hun valgte gi meg modnings- og riestimulerende akupunktur. Det fungterte veldig greit, fikk maserier og kynnere, modnet greit. 17 dager før termin var jeg såpass moden at de kunne ta vannet og jeg fødte senere samme dag. Ungen var 4858g 17 dager før termin (tenk om jeg skulle gått over!), og satt bom fast. Igjen var bekkenet mitt for smalt for skuldrene til barnet og det måtte 5-6 personer til for å brekke henne løs. Hun var da helt livløs og måtte gjenopplives, skulderen de "knakk" for å få henne løs er ødelagt for livet og hun er erklært 30% invalid. Jeg angrer ikke på at jeg provoserte frem en tidlig fødsel!
Anonym bruker Skrevet 31. august 2011 #5 Skrevet 31. august 2011 Jeg ble gjort dette på for jeg skulle helst ikke gå til termin og i allefall ikke over. Det er ikke alltid den gravide har så mye ho skulle ha sagt skjønner du. Ikke kom med sånne uttalelser 11.56. Du vet ikke hvilke grunner som ligger til grunne for dette hos mange.
Anonym bruker Skrevet 31. august 2011 #6 Skrevet 31. august 2011 JEg tar modningsakupunktur fordi jeg skal være moden TIL termin så jeg slipper å gå over. Men jeg får store barn. Ingen JM stripper en gravid kvinne med mindre det er behov for det skjønner dere.
Anonym bruker Skrevet 31. august 2011 #7 Skrevet 31. august 2011 Kjenner jeg blir så provosert av slike inlegg og et sånt svar som det første. Ti still om ting dere ikke vet noe om!!
Anonym bruker Skrevet 31. august 2011 #8 Skrevet 31. august 2011 Kva gjer at eit eple plutseleg er modent og faller til bakken. Det er eit av naturas store under/mysterier. På same måte er det med ein fødsel. Det som i allefall er sikkert, med mindre det er fysiske grunnar for å få fødsel i gong før tida, så har bornet det best i mors mage til det sjølv "bestemmer seg" for å kome til verda. Syns noko anna er egoistisk eg, å på grensa til å vere eit overgrep!
Anonym bruker Skrevet 31. august 2011 #9 Skrevet 31. august 2011 Same person som skreiv 12:09: Til alle dei med grunnar for dette - så skjønar eg det godt
Anonym bruker Skrevet 31. august 2011 #10 Skrevet 31. august 2011 Hva med de som ikke starter av seg selv da 12.09? hvor mor går langt over tiden, barnet er stort og morkaken forkalket? hva om barnet dør i mors mage fordi kroppen ikke klarer å starte i gang en fødsel selv? Skal ikke være så bastant å si at naturen ordner opp i alt selv nei og at barnet har det best i mors mage til den vil ut.
Anonym bruker Skrevet 31. august 2011 #11 Skrevet 31. august 2011 12:09 her. Eg meinte (og skreiv) at dersom det ikkje er fysiske grunnar til å sette i gang fødselen FØR tida. Vil påstå at dersom morkaka er forkalka (eller dei andre eksempla dine) er dette fysiske grunnar til å setta igang ein fødsel. Er du med 12:18?
Turtelduen Skrevet 31. august 2011 #12 Skrevet 31. august 2011 Jeg tok det fordi jeg kom til sykehuset med 1 cm og ikke moden etter 12 timer med rier... Sammed med nr to. Med nr tre tok jeg modningsakupunktur, (Ikke stripping) og da har ungene kommet på max 6 timer siden og jeg har kommet på sykehuset med minimum 4 cm åpning :-) Så ja der tar jeg meg først for at jeg skal klare en fødsel... Fy meg...
Anonym bruker Skrevet 31. august 2011 #13 Skrevet 31. august 2011 Stripping skal jeg ikke uttale meg om, det vet jeg ikke noe om, men modningsakupunktur handler ikke om å få ut ungen før den er klar, men å forberede kroppen så den er klar når ungen er klar. Modningsakupunktur handler om å få de riktige energiene i kroppen til å forberede seg, slik at når veene setter i gang, som de gjør helt og holdent på egen hånd, uten noen påvirkning av akupunkturen, er kroppen i sin helhet klar for det som skal skje. Jeg gikk til modningsakupunktur de siste fire ukene før termin, babyen kom litkevel en uke over termin, men når det satt i gang tok det under seks timer og godt var det for babyen hadde bæsjet i forstervannet og skulle ut. Men fordi kroppen min var klar kunne det hele foregå flott og naturlig likevel... Dessuten fikk ejg masse god nytt av timene med akupunktur, blant annet fordi det også ble satt nåler så jeg skulle få sove bedre, få hjelp mot halsbrann osv. Så jeg sier som de andre her, ikke uttal deg om noe du ikke vet noe om!
Anonym bruker Skrevet 31. august 2011 #14 Skrevet 31. august 2011 Jeg ble strippet i uke 35. Og fødte 2 timer etter det! Grunnen vet jeg ikke. Hadde en dansk jordmor.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå