Gå til innhold

Jobbtilbud


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har fått jobbtilbud i Sverige. Kan jeg ta med barna da?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nei beklage.du kan kun flytte fritt i norge

Skrevet

Regner med du er alenemor siden du skriver det slik.

 

Du må da ha tilatelse fra barnas far for å kunne ta de ut av landet.

Skrevet

Du kan flytte til andre land selvom du har barn ja. Far må bare være enig dersom han har foreldrerett

Skrevet

Jeg forutsetter at du har del i foreldreansvaret. Da følger det direkte av loven at mor ikke kan flytte til utlandet. Det samme gjelder dersom det er en pågående tvist om foreldreansvar eller fast bosted. Innenfor Norge kan den som barnet bo fast hos flytte uten begrensninger, slik reglene er i dag. Siden Norge er et langstrakt land, blir det derfor av vesentlig praktisk betydning hvem barnet skal bo fast hos.

 

 

Skrevet

Takk, for svaret. Tviler på at barnasfar lar meg gjøre det og det er forståelig, men uff, det er fristende siden jeg har gått arb.ledig i 2 år nå og det vanskelig å få seg jobb her jeg bor.

 

Hilsen HI

Skrevet

Spørs jo litt hvor i Norge du bor og hvor i Sverige det er.

 

kan til og med hende det blir enklere med samvær, jo! Eller rettere sagt så kan det være enklere med samvær til noen steder i Sverige enn til andre steder i Norge hvis du forstår hva jeg mener. Og hvis bf da er fornuftig, vil han gå med på det.

Skrevet

Det er i Stockholm. Barnasfar er grei og han er glad i barna sine. Vi har bra samarbeid og han ser de annen hverhelg og litt i ukene hvis han har tid. Skal høre med han, men det negative er at han er litt sjalu. Tror han er redd for at jeg skal finne en type der som skal overta rollen hans, hvis du skjønner. Jeg har ikke hatt noen seriøs forhold siden det ble slutt mellom oss for 4 år siden, så jeg skjønner følelsene hans også. Han har heller ikke gått inn i noe nytt forhold.

 

Hilsen HI

Skrevet

Uansett hvor du bor i Norge nå er Stockholm veldig langt borte. Da blir det veldig vanskelig med samværsopplegg der har nå. Jeg som samværsforeldre hadde ikke gått med på det, pga at jeg ikke fikk se barna noe særlig lengre. At han er sjalu spiller ingen rolle hva gjelder mulig flytting.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...