Gå til innhold

jeg er så dålig!


Anbefalte innlegg

Skrevet

huff, hadde jeg visst at dette svangerskapet skulle bli så ille hadde jeg ikke blitt gravid!! Er kvalm omtrent hele dagen, er kjempe sliten, og ligger i sengen omtrent hele dagen. Jeg som elsker å tusle rundt i huset å vaske,rydde å lage mat. Nå får jeg ikke til noen ting! Jeg er student,deltid over nett,og jobber masse, ca 100 prosent i perioder får å tjene meg opp til gode permisjonspenger fra nav. Har termin i april. Men når jeg føler meg som nå greier jeg jo ingen ting! Og sykmelding er jo ikke et alternativ da jeg kun jobber ekstra. Jobber på sykehjem, og brekker meg og er svimmel og uvel,når jeg kommer hjem sover jeg hele dagen. Vil jo så gjerne gjøre ting hjemme og leke mer med to åringen min igjen å. Hvor lenge varer kvalmen som regel?noen tips?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

kvalmen gir seg som regel innen uke 12. Men noen har det lenger, andre kortere.

 

Tror bare du må ta det for det det er. Man er sliten, trøtt og kvalm i starten av et svangerskap, og man har lite overskudd. Men det blir jo bedre, det er jo en stor trøst. Men det må bare "ventes ut"

 

Jeg lå med hodet plantet i doskåla de 16 første ukene den siste gangen jeg var gravid. Prøvde å spise hyppig men små måltider osv, men det hjalp jo ikke når alt kom ut igjen. Hør med legen eller jordmor, så får du sikkert noen tips ;)

 

Lykke til, og gratulerer med babyen i magen :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...