Gå til innhold

Middag to ganger daglig? Nekter å spise grøt..


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har en gutt på drøyt 7 mnd. En stor gutt som er veldig glad i pupp. :)

Prøver jo å få han til å spise grøt, men det er nytteløst. Har prøvd flere typer og tilsatt ulik frukt for å variere smak, men nei.

Han syns imidlertid brød er godt, men det er så lite han får i seg (ennå) at det ikke metter noe særlig. Ofte bare sutter han på bitene før de kommer ut igjen.

Men grønnsaksmos i ulike varianter er skikelig snadder, og han spiser og koser seg.

Det jeg egentlig lurer på er om jeg bare kan kutte ut å prøve å få i han grøt? Fortsette med brød og gi han to grønnsaksporsjoner om dagen?

Han vil som sagt aller helst ha pupp, men jeg raser jo ned i vekt for å holde tritt med produksjonen - i tillegg til at jeg skulle ønske han sov lengre økter om natta.

 

Takker for svar. :)

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Min venninne slet også med en baby som ikke ville ha grøt, jeg var med henne til HS og hun sa at min venninne fremdeles burde tilby ungen grøt fordi det er tilsatt masse mineraler og vitaminer i grøten som barnet trenger (nå får jo ditt barn det gjennom puppen da...)

 

Så jeg ville absolutt fortsatt å tilby han grøt, kanskje ta en ukes pause eller noe for å se om det kan friste mer da. Jeg ser ikke noe galt i at babyen din får to middager om dagen.

 

Hva med å dyppe brødskivebitene i litt grøt? Eller kjøpe naturellgrøt og blande det ut med et fruktmosglass?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...