Lirest Skrevet 22. august 2011 #1 Skrevet 22. august 2011 Synes det er dyrt å kjøpe ferdig fruktmos hele tiden så lurer på om noen har forslag om hvordan jeg kan lage det hurtigst mulig og eventuelt hvis man lager mye om hvordan jeg kan oppbevare det? Ser at flere fryser ned mat i firkanter og da lurer jeg også på hva dere fryser det i?
Anonym bruker Skrevet 22. august 2011 #2 Skrevet 22. august 2011 Jeg lager fruktmos av godt modne frukter, f.eks: eple, pære, mango, fersken... Bruker bare stavmikseren:) Om det blir litt hardt så bare bland i litt vann. Jeg har kjøpt isbitformer på europris. Når bitene er frosset, trykker jeg dem ut og oppebarer dem i lufttette bokser beregnet på frysing. (Eller gamle isbokser om jeg er tom for andre bokser.) Jeg pleier å blende eple med en annen frukt, for den kan virke forstoppende på magen.
Lirest Skrevet 22. august 2011 Forfatter #3 Skrevet 22. august 2011 Tusen takk for svar og tips. : )) Tar du det ut av fryseren dagen før du bruker det da eller?
kinaputten Skrevet 22. august 2011 #4 Skrevet 22. august 2011 her er også noen tips og ideer http://mamma-i-eksil.blogspot.com/2011/05/yummy-fruktmos-for-sma-mager-4-6-mnd.html http://mamma-i-eksil.blogspot.com/2011/05/frysing-og-oppbevaring-av-hjemmelaget.html
Lirest Skrevet 22. august 2011 Forfatter #5 Skrevet 22. august 2011 Tusen takk for tips og ideer! : )) Masse kjempefin informasjon.
Gutt 08 Jente11 Skrevet 23. august 2011 #6 Skrevet 23. august 2011 Jeg tar ikke opp fruktmosen før ca 1time før hun skal spise. Hun liker den kald:) Mange spennende varianter på linken over som jeg skal prøve meg på ser jeg, men er egentlig bare å ta litt det man har i huset. Jeg lager endel sviske/aprikosmos for magen, eller pæremos. Om magen er løs gir jeg eple eller banan. Ellers er det supert med bær også. Her er blåbær, bringebær og solbær VELDIG populært!
Gjest Madolyn Skrevet 23. august 2011 #7 Skrevet 23. august 2011 Har lest på nett at avokado kan være avførende; har dere noen erfaringer med det? Gutten min er fin i magen så jeg vil jo ikke provosere frem diarè Men avokado har jo såå mye sunt fett, så vil gjerne gi ham...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå