Anonym bruker Skrevet 19. august 2011 #1 Skrevet 19. august 2011 En pappa jeg kjenner skal nå ha pappapermisjonen, men moren sender ungen i barnehagen og pappan er reist bort. Er det virkelig lov å bruke permisjonen sin slik? Hvis dette er lov så har politikerne virkelig tabba seg ut!!
Anonym bruker Skrevet 19. august 2011 #3 Skrevet 19. august 2011 Det er lov dessverre, og kommer til å være sterkt medvirkende årsat til at permisjonsordningen blir kutta ned. Hvorfor skal staten finansiere fars gutte- og fisketurer liksom.
Anonym bruker Skrevet 19. august 2011 #4 Skrevet 19. august 2011 det er ikke lov,står på nav sine sider det... da far i huset her hadde permisjon så sa de faktisk og at det ikke er lov. det er en grunn til permisjonen,tid sammen med barnet.
Anonym bruker Skrevet 19. august 2011 #5 Skrevet 19. august 2011 Og på hvilken måte sanksjonerer nav da?
Anonym bruker Skrevet 19. august 2011 #6 Skrevet 19. august 2011 Hvilke konsekvenser kan det få da? Jeg kjenner jeg blir mektig provosert av dette, permisjonen skal jo kommer barnet til gode! HI
Anonym bruker Skrevet 19. august 2011 #7 Skrevet 19. august 2011 Jeg syns dette er greit, men det spørs på situasjonen. Vi skal bruke 2-3 uker av pappapermisjonen på barnehagestarten, men nå har jeg allerede tatt ut 3 mnd ulønnet permisjon og mannen min har brukt alle 5 ferieukene sine, hvor han brukte 1 av ukene kun på sønnen sin (jeg var på jobb) og de 4 andre på oss som familie. Er det noen som reagerer på denne løsningen da?
Anonym bruker Skrevet 19. august 2011 #8 Skrevet 19. august 2011 Lurer på om det er oss du snakker om HI.... Pappaen har permisjon og begge ungene er i barnehagen. Vi fikk plass fra 1. august til begge to og må betale for den uansett om vi bruker den eller ikke. Så da tok vi lang tilvenning med korte dager i starten og barnehagen synes det er helt supert med en sånn myk start. De timene vi benytter barnehagen jobber pappaen hjemme for å få pusset opp det vi må for å ikke fryse ihjel i vinter..
Anonym bruker Skrevet 19. august 2011 #9 Skrevet 19. august 2011 Om vi får barnehageplass fra 2 januar som vi har søkt om så MÅ den tas i bruk innen 1 måned. (Mye lettere å få plass om man søker fra januar enn om man søker fra slutten av mars) Far er da i sin permisjon. Vi kommer da til å bruke lang tid på tilvenning i barnehage men far skal jo i hovedsak være hjemme med barnet. Sier dere at dette ikke er lov??
Anonym bruker Skrevet 19. august 2011 #10 Skrevet 19. august 2011 Er det sånn fler steder at man må begynne i barnehagen en måned etter man har fått plass?
Anonym bruker Skrevet 19. august 2011 #11 Skrevet 19. august 2011 Det er helt lov. Det finnes ingen hjemmel i loven som sier at nav har noe med om barnet er i barnehage når pappa har perm eller ikke. NAV har ikke noe med hva pappan og barnet gjør når far tar ut fedrekvote så lenge han ikke har inntektsgivende arbeid.
Anonym bruker Skrevet 19. august 2011 #13 Skrevet 19. august 2011 Ja, i noen kommuner er det slik. Man har ikke lov å ha en plass som ikke benyttes.
Anonym bruker Skrevet 19. august 2011 #14 Skrevet 19. august 2011 Da er det sånn hos oss. Far får ha laaaang innkjøring i barnehagen da.. Nesten 2 mnd faktisk...
Anonym bruker Skrevet 19. august 2011 #15 Skrevet 19. august 2011 I de tilfellene der barna MÅ begynne i barnehagen før pappapermen er ferdig, så får pappa begynne å jobbe igjen da! Man skal da ikke ha penger for å gå hjemme og slenge, de pengene kan heller brukes til mer fornuftige ting!
Anonym bruker Skrevet 19. august 2011 #16 Skrevet 19. august 2011 Dere er ikke alene 21:20. Mange av deres sort. Latterlig er det rett og slett. Så om pappapermen hadde vært kortere hadde alternativet vært å fryse ihjel i vinter? http://www.aftenposten.no/nyheter/iriks/article3955576.ece
Anonym bruker Skrevet 19. august 2011 #17 Skrevet 19. august 2011 Far skal da ikke kun ha 3 uker perm fordi kommunen sier vi MÅ begynne i barnehagen???. I vårt tilfelle må vi da gå i ulønnet permisjon i 4 mnd da, fordi ikke ungen skal kunne være litt i barnehagen under permisjonen.. Smart 21.37!!
Anonym bruker Skrevet 19. august 2011 #18 Skrevet 19. august 2011 Hvis ungen MÅ begynne i barnehagen, hvorfor kan ikke far jobbe da? Og siste setningen din skjønner jeg ikke, den var usedvanlig dårlig formulert. Hvorfor må dere ha ulønnet permisjon i 4 måneder? Du mener ikke på ramme alvor at ungen deres trenger 4 måneder med tilvenning i barnehagen?
Anonym bruker Skrevet 19. august 2011 #19 Skrevet 19. august 2011 Hadde vår kommune godtatt at vi begynnte når fars permisjon var ferdig så hadde selvfølgelig far vært hjemme hele tiden. Han gleder seg jo som en unge til å være sammen med datteren sin, men når vi kan miste plassen så må vi jo begynne å bruke den..Tåelig av kommunen egentlig..
Anonym bruker Skrevet 19. august 2011 #20 Skrevet 19. august 2011 Jøss, er vi en egen sort 21:45? Alternativet hadde ikke vært å fryse i hjel, men at far måtte jobbet på huset alle helger, det vil si de tidene vi har mulighet til å være sammen alle sammen. 3-4 timer hver dag mens barna er i barnehagen gjør at vi kan kose oss i helgene alle sammen, i stedet for bare berna og jeg. Om pappapermen var kortere, hadde jeg tatt ut gradert permisjon lenger. Vi har til sammen hatt 1 1/2 års permisjon...
Anonym bruker Skrevet 19. august 2011 #22 Skrevet 19. august 2011 Om vi ikke takker ja til plassen så må jeg gå i ulønnet permisjon frem til høsten da barnet har krav på plass. Far har kun vært i permisjon i fire uker når vi må begynne å bruke plassen. Vi ønsker at far skal være hjemme med barnet, men på grunn av kommunens krav så kan vi ikke det. Da velger vi å kjøre en rolig start i barnehagen i stedet. Det er ikke noe krav om hvor mye barnet skal være i barnehagen så kanskje han titter innom med barnet en dag i uka. Forsto du det mer nå?
Anonym bruker Skrevet 19. august 2011 #23 Skrevet 19. august 2011 Pappa kan jo ta ut gradert permisjon da! De forlanger bare at plassen tas i bruk, de kan ikke forlange at ungen er der hver dag. Så om pappa tar en fridag eller to i uka hjemme med ungen blir permisjonen hans tilsvarende lenger... Eller pappa utsetter sin permisjon i en måned eller to, bruk plassen i barnehagen mens han jobber også tar dere 4-5 uker "ferie" fra barnehagen hvor pappa er hjemme med barnet. De kan ikke nekte dere det
Anonym bruker Skrevet 19. august 2011 #24 Skrevet 19. august 2011 Vi er i lik situasjon som hun lenger opp og vet ikke om vi får plass før 15 desember. Fars perm starter 12 januar så da er det for sent å gjøre noe med den i desember. Om vi skulle være heldig å få plass så tar vi ferie til å begynne med og så kjører vi inn de siste ukene.
Anonym bruker Skrevet 19. august 2011 #25 Skrevet 19. august 2011 Hvor på nav sine sider står det anonym 19.39? Skulle likt å se det for jeg tror ikke på det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå