Anonym bruker Skrevet 13. august 2011 #2 Skrevet 13. august 2011 Unger som aldri hører etter, bare finner på faenskap, som driter i skolen, som bare driver dank, som er frekk i kjeften, som stjeler osv. Unger som gjør alt som de vil og som aldri hører på tilsnakk og som aldri klarer å følge reglene foreldrene (om foreldrene i det hele tatt har satt regler, men det er foreldrene som har kreert problembarnet så er det problemforeldre man bør snakke om), skolen og samfunnet generelt har satt.
Anonym bruker Skrevet 13. august 2011 #3 Skrevet 13. august 2011 Kommer ann på sammenhengen, men generelt barn som av en eller annen grunn, diagnose eller ikke, oppfører seg på en måte som er veldig plagsom for andre. Det kan være unger som mobber, slår, truer, baksnakker, sprer løgner, bråker i timen, ødlegger ting osv.
Ugl@ Skrevet 13. august 2011 #4 Skrevet 13. august 2011 Liker ikke utrykket "problembarn", noen barn kan jo ha diagnoser, eller forhold hjemme eller i nærmiljøet som gjør at de får problemer, roter seg bort i ting osv. Dette er barn MED problemer, ikke "problembarn".
Anonym bruker Skrevet 13. august 2011 #5 Skrevet 13. august 2011 ok, jeg kjenner ei som har angst, som egentlig er veldig stille av seg... Hun er sjenert.. Men når det kommer til regler og "straff" blir hun sur, smeller med dører, stikker fra møter på skolen / barnevernet... ++.. ødelegger møbler +++... Er hun et "problembarn" ?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå