Anonym bruker Skrevet 10. august 2011 #1 Skrevet 10. august 2011 Sto bak ei dame i kassakø på en klesbutikk forleden. Det var bare en foran henne i køen, og det gikk ganske radig. Men så begynte barnet på 8-9 mnd å sutre litt, ikke høylydt på noen måte. Da brettet hun bare ut puppen uten blygsel, og ammet barnet mens hun betalte varene og gikk. Fortsatt med ungene hengende i puppen og skulderen avkledd. Jeg er ikke spesielt prippen, men synes det går an å vente til man får satt seg ned et sted. Ikke minst av hensyn til barnet som må spise gående...Så dårlig tid har man da ikke ? Og et så stort barn trenger heller ikke mat umiddelbart om det gir fra seg et knirk. Sært ?
Anonym bruker Skrevet 10. august 2011 #3 Skrevet 10. august 2011 he,he,he det var sært... har aldri opplevd det selv, men tror nok jeg ville himle litt med øyne...
lille frø, mor til to Skrevet 10. august 2011 #4 Skrevet 10. august 2011 He he...Dama er jo rett og slett rå! Tenk hvis vi alle kunne vært så fleksible. Jeg er litt sjenert av meg, så jeg går helst på et handicapdo så ingen ser meg. Livredd for å vise litt hud. Nei, det er beundringsverdig. Bare tull at vi skal gjemme oss vekk, slik som jeg gjør.
Gjest ->>- Skrevet 10. august 2011 #5 Skrevet 10. august 2011 Med mindre ungen klager, ser jeg ikke helt problemet med spaser-amming. Hvorfor skal hun sitte fordi du liker det, liksom?
Anonym bruker Skrevet 10. august 2011 #6 Skrevet 10. august 2011 hehe... Kalles multi-tasking... Jeg ser hva du mener med at barnet fint kunne vente et par minutter til hun var ferdig med å betale. Men... hehehe... jeg ler... Syns jeg ser det Jeg kan gå og amme samtidig, men da er jeg ikke ute blant folk.. Det hadde jeg ikke turt.. Men... hihi.. all ære til henne som tør
Anonym bruker Skrevet 10. august 2011 #7 Skrevet 10. august 2011 Tja, kanskje ikke alle synes det er ok å bli eksponert for pupper og hengemage sånn helt uten videre. Det var ikke veldig diskret for å si det sånn. Er det ok om noen har lyst å gå å handle toppløs på rimi også ? Det er helt ok der man forventer det, som ammerom eller tildels på kafè. HI
Anonym bruker Skrevet 10. august 2011 #8 Skrevet 10. august 2011 Hadde hun gjort det diskre, så hadde jeg ikke brydd meg. Men hvis "hele" puppen synes, så synes jeg det er litt vulgært og sært.... Jeg gikk og ammet min også, men det er bare hjemme...
Gjest ->>- Skrevet 10. august 2011 #10 Skrevet 10. august 2011 Jeg synes ikke det skal være nødvendig å mate barna sine på en diskret måte.
Anonym bruker Skrevet 10. august 2011 #11 Skrevet 10. august 2011 Hvis du ikke tåler å se en pupp eller en hengemage (hvordan hun nå fikk blottet den pga amming) får du holde deg hjemme. Jeg kjenner folk som synes tær er ekle. De kan ikke kreve at alle går med sokker til enhver tid av den grun. Norge har desverre en lov som forbyr kvinner å vise overkroppen. Det er etter min mening helt sykt. Det er like dumt som å pålegge kvinner å bære hijab slik noen muslimske land gjør. Å amme barna være har vi heldigvis fortsatt lov til selv på steder der andre kan se oss.
Anonym bruker Skrevet 10. august 2011 #12 Skrevet 10. august 2011 Kul dame! Og joda, jeg synes man skal kunne amme hvor man vil, og jeg bryr meg heller hverken om hengemager, se pupper eller alderen på barnet. Flott med mødre som bryr seg mer om barnets behov enn hva andre måtte mene. Og hvorfor i alle dager skulle babyen bry seg om gåingen? Amming er mer enn mat, det er trøst og nærhet også.
Anonym bruker Skrevet 10. august 2011 #13 Skrevet 10. august 2011 Hehehe, det var rart. Men kan jo være hun kjenner barnet sitt og vet at det kommer til å hyle skikkelig om det ikke får pupp med en gang. Ikke noe jeg ville gjort, men tenker at det får være greit at andre gjør sånt
Anonym bruker Skrevet 10. august 2011 #14 Skrevet 10. august 2011 Jeg har opplevd omtrent det samme i en stor matbutikk. Mora hadde slengt puppen på oversiden av singleten og gikk og ammet babyen mens hun handlet. I utgangspunktet synes jeg offentlig amming er helt greit. Men akkurat denne var litt for mye for meg...
Anonym bruker Skrevet 10. august 2011 #15 Skrevet 10. august 2011 Tror jeg hadde trukket litt på smilebåndet, men samtidig tenkt at det var tøft gjort av henne. Skulle ofte ønske jeg selv kunne gi litt mer f... i hva folk rundt meg mener.
Anonym bruker Skrevet 10. august 2011 #16 Skrevet 10. august 2011 Dere som blir så sjokkerte over dette; det må da være traumatisk for dere å gå inn på narvesen og 7-11? Der får man jo masse pupper klint utover netthinna si uten å be om det.
Anonym bruker Skrevet 10. august 2011 #17 Skrevet 10. august 2011 [/enter ironic mode] Åh nei! Der er jo puppene brukt til sitt opprinnelig formål: sex! [/end ironic mode]
Anonym bruker Skrevet 10. august 2011 #18 Skrevet 10. august 2011 Hvis du ikke tåler syn av hengemage og flekk av en pupp, så bør du holde deg unne: *Offentlige strender der folk løper toppløse *Offentlige bassenger *Gå ut om sommeren der mannfolk med ølvom går med bar overkropp *Gå ut på byen der mange går halvnakne. Så konklusjon: sitt hjemme
Anonym bruker Skrevet 10. august 2011 #19 Skrevet 10. august 2011 ...men det hadde vært ok om hun hadde flat mage? Snakk om å henge seg opp i detaljer, ikke alle blir modeller på null komma niks etter en fødsel. Tipper du er en sånn som mener at feite folk på stranden og i offentlig basseng burde vært ulovlig fordi det kan jo sjenere DEG.
Anonym bruker Skrevet 10. august 2011 #20 Skrevet 10. august 2011 skjønner hi jeg, det der var over grensa for hva jeg vil bli servert i en klesbutikk..
Sussa85 - snart 2? Skrevet 10. august 2011 #21 Skrevet 10. august 2011 Men herregud.. jeg forstår ikke greia jeg.. Hva er problemet med pupper? og hengemager for den slags skyld.. Signerer til og med med nick.. og rister på hodet.. Man blir vel ikke støtt av d vel??
Anonym bruker Skrevet 10. august 2011 #22 Skrevet 10. august 2011 Kunne ønske jeg også var så tøff!!!
Anonym bruker Skrevet 10. august 2011 #23 Skrevet 10. august 2011 Bryr meg ikke om andres gjøren og laden. Om dette funker for henne, kan jeg ikke se at andre skal bry seg .
Anonym bruker Skrevet 10. august 2011 #24 Skrevet 10. august 2011 hun gav ungen sin mat ja...huff fæle greier.. man MÅ jo ikke se på da, er jo bare snu seg vekk, må jo spørre seg hvem som egentlig var sær her
Anonym bruker Skrevet 10. august 2011 #25 Skrevet 10. august 2011 Hehehe jeg er fersk trebarnsmor (minsta er 3 uker) og jeg har endt opp med å gå rundt å amme samtidig som jeg putter saker i handlekurven de to siste handleturene. joda...det blir noen blikk, men faen heller det driter jeg i. er man travel trebarnsmor så er man travel trebarnsmor
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå