Gå til innhold

Får jeg overgangsstønad?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har jeg krav på OS når jeg har full jobb. Får utbetalt ca 19.000 i mnd, har jeg krav på OS da, og i såfall hvor mye?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Er du alene, og nettopp blitt det? Ikke lett å si noe som helst her, uten å vite litt detaljer rundt. Husk at om du har mottatt stønad til barnepass, så har overgangsstønadstiden din løpt fra den dagen du fikk det innvilget.

 

Ellers så er regnestykket slik, med forbehold om at grunnbeløpet(G) har steget litt og jeg er ikke sikker på hva det er nå:

 

Brutto lønn minus ca 3 000(1/2G delt på 12 måneder) = Brutto lønn med fradrag for fribeløp i lønn.

 

Brutto lønn med fradraget ganger 0,4(40 øre Overgangsstønad for hver tjente krone brutto = det du skal trekke fra full overgangsstønad.

 

Full overgangsstønad minus det du skal trekke fra overgangsstønad(regnestykket rett før her) = Det du skal ha i overgangsstønad i tillegg til lønnen.

 

Husk skattetrekk på begge deler, og da skatteklasse 2. Forutsetningen er at du har hovedomsorgen for barn under 8 år.

 

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...