Anonym bruker Skrevet 7. august 2011 #1 Skrevet 7. august 2011 Blir det regnet som inntekt? Hvor mye har dere i mnd.? Jeg er alenemor og skal kjøpe bil. Og får vel, kan jeg tenke meg, full overgangsstønad. Og jeg vet jo ikk ehvor mye det blir, men jeg bare lurer hva dere har så kan jeg tenke meg litt hvor dyr bil jeg har råd til. Jeg er under utdanning og foreldrene mine er så snille å la meg og barnet bo i deres underetasje. Derfor bor vi gratis og vi har muligens råd til en ikke eldgammel bil. Hva slags bil kjører dere?
Anonym bruker Skrevet 7. august 2011 #2 Skrevet 7. august 2011 Om du får overgansstønad, dobbel barnetrygd og bidrag uten å ha boutgifter vil du jo ha bedre råd enn de fleste... Jeg kjører en Suzuki Swift, virkelig elsker den bilen. Lett å kjøre, bruker nesten ikke bensin, har firehjulstrekk så den kommer alltid frem om vinteren. Er jo en småbil, så bagasjeplassen er ikke mye å skryte av, men fordelen er at den er lett å parkere Min er fra 2009 og jeg betaler 2000,- i måneden på den, lån gjennom bilforhandleren.
Anonym bruker Skrevet 7. august 2011 #3 Skrevet 7. august 2011 Du kommer til å ha ganske god råd da ja, men så kommer det jo ann på om banken vil la deg låne penger basert på stønader fra nav da? Dette regnes ikke som en inntekt vettu.
Anonym bruker Skrevet 7. august 2011 #4 Skrevet 7. august 2011 Det var det jeg tenkte, ja. Har funnet en bil, men er litt nervøs for at den er i overkant dyr. Den er og privateid så lån fra bilforhandler er ikke tilgjengelig med den bilen. Bidrag er ikke så mye å skryte av da far har mindre råd. HI.
Anonym bruker Skrevet 7. august 2011 #5 Skrevet 7. august 2011 Men du kan jo evt. høre om du kan låne av foreldrene dine / evt. at de tar opp lånet for deg? Jeg har det selv, og det fungerer veldig fint =) Har en Toyota Yaris ( jada, gammel dame bil), men den er liten, bruker nesten ikke bensin og er billig å forsikre
Anonym bruker Skrevet 7. august 2011 #6 Skrevet 7. august 2011 Regnes ikke som inntekt? Det gjør det vel det. Man skatter av overgangsstønnad, dermed er det inntekt. Barnetrygt regnes ikke som inntekt, det gjør derimot farsbidraget.
Anonym bruker Skrevet 7. august 2011 #7 Skrevet 7. august 2011 Overgangstønaden er ofte ikke regnet som en "sikker" inntekt. derfor kan du nok muligens få problemer om det er en bank.. men noen banker er faktisk flinke til å se an hele situasjonen jeg er også alenemor og er nesten sjalu for at du slipper boutgiftene hehe.. 6000 i husleie langt utpå bygda er ikke akkurat morro jeg kjører forresten en Ford mondeo gooood bil!!!! og ære være bagasjerommet!!! jeg har en 98 modell og den gav jeg 11000 for en bil å anbefale folk tror det er en drittbil siden den somregel er ganske billig.. det er det ikke. det er bare det at det ble produsert så extremt mange av den som gjør den så billig
Anonym bruker Skrevet 7. august 2011 #8 Skrevet 7. august 2011 Ja, det er det som er problemet. Har ikke mulighet til å få lån av foreldrene mine, men skal prøve lell. VI får se. Har jo jobbet litt i sommer så det kan vel brukes som inntekt kanskje. Jeg vet ikke. Vi får se. HI
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå