Sjørøveren&Brumlen Skrevet 6. august 2011 #1 Skrevet 6. august 2011 Det heile starta med blodig slim om morningen, då eg la ut innlegget om framgang. Sidan min første fødsel starta på den måten sist hadde eg eit håp om at dinna ville gjere det og, sjølv om eg ikkje turte håpe for mykje. På formiddagen begynte kynnerane og bli sterkare, men langt i fra regelmessige. Satt med rieteller på mobilen store dela av dagen berre for å følge med litt, berre på gøy. Dei tok seg sakte, men sikkert opp og på ettermiddagen var dei begynt å bli vonde. Det fortsatte utover kvelden med rier med forskjellig styrke og lengde, men sida dei ikkje var heilt regelmessige ville eg ikkje ringe føden før eg var sikker. Kl 02 begynte det å gjere skikkelig ilt, måtte puste meg gjennom dei og knipe sambo (som snorka ved sida av meg) litt i armen. Vekka han 0215 og sa at eg trudde at ting var i gang. Då var det plutselig 3 min mellom riene og det var Vondt! Ringte føden 0230 og pakka siste rest av bagen og gjor oss klare og kjørte. Når vi kom opp sjekka ho åpning og konstaterte 4-5cm. Wee tenkte eg, mens eg hang over preikestolen. Jordmora som var på vakt sa ho var så imponert av meg som valgte å kun bruke oksygenmaska å puste i og ingen smertestillande. Eg lagde jo ikkje en lyd, så ho måtte spør sambo om eg alltid var like tålmodig som det eg var då. Ne, hadde han svart kontant. Det hadde kun skjedd to ganga og det var merkelig nok når eg var i fødsel. Hehe. To tima gjekk mens eg hang over preikestolen med oksygenmaska i handa og tok knebøy gjennom riene for eg klarte ikkje stå i ro. En samboer som iherdig prøvde å holde varmeflaske på både magen og ryggen min samtidig. Ikkje nåkke enkel oppgave for han stakkar, Men flink som han er klarte han no på et vis å få det til :-) jordmor sjekka igjen åpninga og den var kun 6cm. Ånei seie eg, ikkje meir? Et par minutta og ei KRAFTIG rie seinare fant ho ut at ho ville sjekke igjen sia ria var så intens. 8cm sa ho sjokkert og på neste ri tok ho vatne. 30min, en haug intenst kraftige rier (skikkelig utavdegsjølv opplevelse) og ei og ei halv pressrie seinare var han endelig ute. Det heile tok 2,5time fra vi ankom sjukehuset og til han var ute. Rask, fin, men intens føddsel som eg er glad eg er ferdig med. :-) Andreas var 3330g, 51cm og 36cm rundt hodet. Heilt perfekt!
Sjørøveren&Brumlen Skrevet 6. august 2011 Forfatter #2 Skrevet 6. august 2011 Beklaga tett og rotete innlegg, skriver fra mobilen :-) fekk ikkje skreve heilt ferdig før eg kom borti legg ut knappen. Etter to daga på barsel og en gutt som er veldig flink å amme har vi bestemt oss for å reise heim og fortsette kosinga der :-) Lykke til til dåkke som har termin og som er på overtid dissa dager!! Vi snakkes snart på småtroll :-):-)
Beibifot er blitt Storebror Skrevet 6. august 2011 #3 Skrevet 6. august 2011 Gratulere med Andreas, nydelig navn og sikkert ein heilt nydelige guttunge!! Masse lykke til videre med nykomlingen!
zassy☆ Skrevet 6. august 2011 #4 Skrevet 6. august 2011 Gratulerer, fin fødehistorie, så flink du var Kos dere masse hjemme nå
♥snart2barnsmor♥ Skrevet 6. august 2011 #5 Skrevet 6. august 2011 Gratulerer så mye med Andreas :-) Håper dere koser dere masse i tiden fremover, den går desverre så altfor fort!
Petrine +spire=❤ Skrevet 6. august 2011 #6 Skrevet 6. august 2011 Gratulerer så masse med Andreasprinsen =)) Kos dere masse! Klem. Håper vi snart sees på småtroll!
Pogoled Skrevet 6. august 2011 #7 Skrevet 6. august 2011 Gratulerer så mye med godgutten! Kos dere masse:)
*Anna75* >Frida&Alfred<3 Skrevet 6. august 2011 #10 Skrevet 6. august 2011 Endelig var det din tur!!! Jippi!! masse lykke til og kos deg med Andreas, så snakkes vi på småtroll hvis min kommer ut noen gang.. Har vart så koselig å ha deg her inne:D! Kommer å savne deg, takk for følge!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå