Anonym bruker Skrevet 29. juli 2011 #1 Skrevet 29. juli 2011 Er det noen her som har en god oppskrift på gratinert løksuppe? Jeg googlet det, men det er jo en jungel av oppskrifter der! Jeg vil ha en oppskrift uten hvitvin eller annen alkohol. Dersom noen vil dele oppskriften sin blir jeg superglad:)
Himmel og hav Skrevet 29. juli 2011 #2 Skrevet 29. juli 2011 Jeg har ikke noen oppskrift, men løksuppa mi blir alltid veldig god, så du kan få min "slumpeoppskrift": Beregn en stor gul løk pr. pers. Fres løken i smør i en stor gryte til den er blank. Ha gjerne i litt hvitløk mot slutten om du liker det. Tøm på vann, ca 3 dl pr løk, og ha oppi terninger med klar kjøttsuppe eller buljong, timian, pepper og et laurbærblad. La det koke i 15 min. Smak til. Den blir nydelig med en skvett vin i også, eller en liten slump balsamico. Gratiner i ovnen og server!
Anonym bruker Skrevet 29. juli 2011 #3 Skrevet 29. juli 2011 Thank you! Gratineres i ovn med ost på også regner jeg med?
Himmel og hav Skrevet 29. juli 2011 #4 Skrevet 29. juli 2011 Ja, jeg pleier å riste en skive brød og legge på toppen av hver skål, og drysse godt med vellagret Jarlsberg over.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå