Gå til innhold

hovne bein, hva hjelper?


Anbefalte innlegg

Skrevet

er i uke 23 og går rundt på to tømmerstokker, hadde ikke dette problemet forrige gang jeg var gravid. Noen som vet hva som hjelper?

 

takk for svar:)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Sitt mest mulig med beina høyt.

Skrevet

Enig med de to første: Prøv å ligge to ganger om dagen med bena høyt (hvis det går mtp barnet og magen), f.eks. ligge på gulvet med leggene på en stol eller krakk. Bruk støttestrømper på dagtid.

 

Ellers så kan kalium virke, det får du på helsekosten. Ikke farlig i vanlige doser.

Skrevet

Gode sko, ta sittepauser, beina høyt og et kjølig fotbad. Litt fotmassasje fra vordende far synes jeg og er rimelig å forlange ;)

Skrevet

Ligg unna saltmat og husk det er mye salt i sjokolade:-(

Og som de andre sier, opp med føttene dine

Skrevet

Jeg hadde håpet på noen fotmassasje-råd, ja:)

 

takk for hjelpen alle sammen!

 

HI

Skrevet

Kom på at enkelt blodtyper kan reagere på enkelte matvarer med å samle mye væske i kroppen. Tomat er faktisk en stor synder for noen blodtyper. Kylling kan også være det. Likedan skalldyr. For mye sukker, hvetemel eller melk kan også virke slik. Man trenger ikke å være allergisk eller ha andre reaksjoner på dette annet enn at man samler vann i kroppen.

Kan være en ide å sjekke ut også, regner med at du som gravid har fått vite blodtypen din?

Skrevet

Det med blodtypen skal jeg jaggu sjekke, jeg har spist mye kylling i det siste...

 

Thank you!

 

HI

Skrevet
:) Jeg får tømmerstokk-legger når jeg spiser kylling og tomat! For min blodtype er det greit med kalkun, og da er det jo ikke noe savn med kylling. Verdt å sjekke i hvert fall :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...