Gå til innhold

Er softbagen til vogna god nok seng til babyen i 1 uke?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Skal på ferie og har bare ei reiseseng og den må 2 åringen ligge i. Tenkte at lillesnuppa bare kunne sove i softbagen, men synes den kjenner litt hard ut. Kan det være skadelig for ryggen hennes? Tenkte å ha lammeskinn i, så det hvertfall blir litt mykere. Hva tror dere

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Tror det går veldig fint! Hadde glatt gjort det samme. Spesielt med lammeskinn tror jeg ikke du bør bekymre deg i det hele tatt.

Skrevet

Babyer er så lette at de synker ikke gjennom en madrass, selv om den er tynn...

 

Mine har også sovet i vognbagen når vi har vært på overnatting, eneste er at de kan bli litt svette oppi der siden det er lite sirkulering av luft i den. Blir det varm om natta kan den bli klam. Men det har nå gått helt greit synes jeg.

Skrevet

Min jente sov i bagen til vognen den første tiden:) Men det var hardbag da (sikkert enda hardere enn din), så vil nok tro at det skal gå helt fint :)

Skrevet

Vi brukte ikke annet en bagen den første tiden vi!

Selv om du synes madrassen kjennes hard ut, så må du tenke på at barnet veier nesten ingen ting og det er mykt nok for barnet.

 

 

Skrevet

Tror ikke det vil bli noe problem...

 

Vi brukte duo dypbagen som reiseseng til begge våre helt til de var rundt 8-9 mnd.. (praktisk å slippe å dra med reiseseng når vi likevel måtte ha med vogn/dypbag)

 

 

Skrevet

Så lenge det bare er for en kort periode skal det gå fint. Bare pass på at det blir nok luftsirkulering. Grunnen til at det frarådes å bruke vognbagen som permanent seng den første tiden er at det ikke er lufting fra undersiden som det skal være i vugger og sprinkelsenger. Det blir lett tett fuktig luft, og når den er i bruk store deler av døgnet får man ikke luftet og tørket dette mellom hver gang.

Skrevet

Det går nok helt fint. Bare luft ut under skinnet og teppene på dagtid slik at det ikke dannes fukt der.

Skrevet

Takk for svar allesammen. Da satser vi på at det går greit:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...