Gå til innhold

Får bare ikke til uteblomstrene i krukker :-/


Anbefalte innlegg

Skrevet

Gir snart opp. Kaster penger ut vinduet.

 

Prøvd å sette plastpotte rett i krukken.

Også pukk, duk, jord og rett i krukken

Vannet lite, mye, passe.

Gjødslet.

Men nei.. Dauer etter kort tid i min varetekt.

Er så lei! Begynner å hate uteplanter!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Står de i direkte sollys?

Skrevet

Nei. Bor i Bergen så det blir lite sol uansett.

 

Skrevet

Jeg bor i Bergen! Jeg har lecakuler i bunn, og så jord. Så står de der da, til høsten... Helt fine, null arbeid! Lobelia er bra!

Skrevet

Vannet du kun i finvær? Gjødsler du?

Skrevet

Vanner ikke, gjødsler ikke. Ny jord når jeg setter i krukkene, og store nok krukker. Står plassert på åpen plass, får mye sol, mye vind og mye regn.

Skrevet

Det er viktig å ikke plante for tett - det holder med en plante pr potte og helst bør pottene være store. Det MÅ være hull i bunnen på potta sånn at overflødig vann kan renne av. Da kan du også vanne daglig uten at det blir for mye. Gjødsel er et must. Bruk gjerne jord med langtidsgjødsel, det er lettvint. I tillegg må du knipe av visnede blomster - da kan planten blomstre gjennom hele sommeren.

 

Jeg gjør akkurat som du har prøvd: Lecakuler og duk før planten settes i jord. Alle plantene som ble planta allerede i mai lever i beste velgående på tross av mye regn i sommer.

 

Lykke til!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...