Gjest Lenchen J98, J08 Skrevet 16. juli 2011 #1 Skrevet 16. juli 2011 Var på kontroll hos legen min i går, og påviste der at jeg hadde litt proteiner i urinen, og blodtrykket har steget litt og litt de siste kontrollene, og nå lå det helt oppe i 140/88 (som er grensen ved svangerskapsforgiftning), men etter flere målinger målte han også 133/80. Han ringte da til Ullevål for å høre om jeg kunne få en rask overtidskontroll, men siden det er helg fikk jeg ikke før mandag morgen. Mannen min er lege, så han målte blodtrykket mitt her hjemme i dag, og undertrykket er enda litt høyere nå (135/93). Han er dratt avsted til jobb nå, så jeg skal innom sykehuset han jobber på for å levere en urinprøve for å se om den har endret seg siden i går. Kjenner jeg blir litt stresset av dette her. Plutselig virker mandag så uendelig lenge til. Og er det egentlig forsvarlig å la gravide vente en hel helg, før man følger dem opp? Det er ikke alle som er gift med en lege som kan følge med liksom. Er det flere som har opplevd dette helt på slutten av svangerskapet? Og hva gjorde dere?
2små,rosa&blå Skrevet 16. juli 2011 #2 Skrevet 16. juli 2011 Sist gikk jeg 11 dager over og hadde proteiner i urinen nesten hele svangeskapet. Visste hverken hva det ville si og ha proteiner i urinen og visste heller ikke noe om overtid. Visste rett og slett nada om svangerskap og hadde ikke så mye tid til å sette meg i det heller ettersom jeg følte meg frisk å fin hele svangerskapet og holdt på å starte mitt eget firma. Jenta mi kom av seg selv en time før jeg hadde time til igangsetting. Hun var helt fin og frisk. Og jeg tenkte ikke særlig mye over at jeg gikk så lenge etter termin uten at noen skjekka meg. Visste jo ikke det kunne være farlig engang. Trodde ungene kom når de kom jeg, og at det var helt greit, hehe.. MEN, nå som jeg er litt mere engasjert og har lest alle skrekkhistoriene om svangerskapsforgiftning og overtid så hadde jeg nok reagert helt anderledes! Så om du føler deg utrygg synes jeg du skal dra inn til føden og kreve en kontroll med ul og hele pakka. Bare overdriv og si du er veldig redd og går ikke før de har sjekka deg. Si du leste vg på morran i dag å fikk helt angst av den historien om hun stakkars jente på a-hus. De gidder jo sikkert ikke å ha deg på gangen hele dagen heller (-; Alt er sikkert helt fint, men det er ikke noe koselig å gå rundt å bekymre seg for ting. Iallefall ikke på overtid. Jeg synes iallefall du har krav på å bli hørt. Lykke til (-:
Blå03, Blå 09, Rosa11 Skrevet 16. juli 2011 #3 Skrevet 16. juli 2011 Etter nye nasjonale rettningslinjer så skal alle på overtidsjekk senest 7 dager etter termindato. Dette ble vedtatt forrige uke så er veldig nytt. Mange som fortsatt prøver seg med å drøye tia, eller ikke har fått det med seg selv om info er sendt til alle sykehus. Siden du i tillegg til overtid har høyt blodtrykk og proteiner i urinen bude du dra inn og kreve kontroll :-) IKKE taa til takke med nei, sett deg i gangen isåfall og si at du drar ikke før noen har sjekket babyn din! Lykke til, alt er helt sikkert normalt men veldig greit å få det sjekket ut :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå