ToneC Skrevet 2. juli 2011 #1 Skrevet 2. juli 2011 I det siste har jeg pumpet litt fordi jeg har hatt så såre brystvorter. Men synes jeg får mer melk når jeg pumper..?? Pumper da ikke i tillegg til å amme, men i steden for. eller er det det at jeg ikke får tømt brystene ordentlig?
NiT&miniputt Skrevet 2. juli 2011 #2 Skrevet 2. juli 2011 Vil jo være litt forskjell da du pumper puppene helt tomme, mens babyen spiser det den vil ha. Generelt så er baby bedre til å bedre/vedlikeholde melkeproduksjon, men det er fint mulig med pumpe også.
Gjest Madolyn Skrevet 3. juli 2011 #3 Skrevet 3. juli 2011 Babyen får ut mer melk enn det du klarer å pumpe ut - babyen er den beste pumpa Du kan jo prøve å legge babyen til etter at du har pumpet deg "tom" og så se om h*n klarer å få ut mer? Hvis det blir en hvit boble i munnviken og du hører babyen svelger så viser det hvertfall at du ikke er tom, og at det derfor vil øke produksjonen langt mer dersom du bruker babyen som pumpe. Men dersom du gruer deg til hver amming pga såre brystvorter, og at måltidene på den måten blir negativt ladet, så fortsett mye heller med pumpingen Amming skal jo være kos og ikke negativt, og så lenge babyen får i seg morsmelken din via flaske så går han jo ikke glipp av noen antistoffer Selv blir jeg langt mer sår av å pumpe, men jeg har kun en manuell Avent pumpe som er 5 år gammel så det selges vel mye mer skånsomme pumper nå for tida
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå