Gå til innhold

Spydde du under fødsel?


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nei.

Har født to ganger og tre barn:)

Skrevet

Nei, men var veldig kvalm da smertene stod på som verst. Brakk meg og måtte ha et pussbekken tilgjengelig. Jm sa det var vanlig å bli kvalm når smrtene ble intense.

Skrevet

Nei. Født 2 ganger.

Skrevet

Ja, mange ganger. Endte med hastesnitt. (ikke fordi jeg spydde da;)

Skrevet

ja under første fødsel pga smertene

Skrevet

Nei, men var kvalm. Truet flere ganger med at jeg skulle spy.

Skrevet

nei, det gjorde jeg ikke

Skrevet

ja,under siste fødsel.Av smerte,brukte ikke smertestillende eller lystgass.

Skrevet

Under de to første fødslene måtte jeg rope på elgen rett før vannet gikk.

 

 

Skrevet

Spydde som en gris av smerter under åpningsfasen.

Skrevet

Nei!

Har født 3 barn - på naturlig vis..

Vondt så klart, men uten oppkast! Takk og lov for det..

Skrevet

Nei, var ikke kvalm. Hadde bare vondt.

 

En reagerer jo ulikt på smerter generelt, og noen blir kvalme og spyr av det. Sånn har ikke jeg det, heldigvis. Nok med smerter, syns jeg :)

Skrevet

Jepp. Tre fødsler, hvorav to lette og morsomme, men førstemann var lang og tung od vond. Spydde på anestesilegen og jordmor rett før jeg fikk epidural. Hva er det med disse knøtt små begerne til å spy i da??? He he he

Skrevet

Ja, men kun fordi de presset på meg den forbaska lystgassen gang på gang selv om jeg sa i fra om at jeg ble kvalm av den..

Skrevet

ja, opptil flere ganger

Skrevet

Ja, jeg har vært igjennom tre fødsler og har spyd hver gang. Jeg kastet opp under åpningsriene. Jeg var forresten skikkelig overrasket første gang. Det falt meg ikke inn at det kunne skje under en fødsel.

Skrevet

Ja, men jeg kaster opp veldig lett. Bare å få mensen det så kaster jeg opp...

Skrevet

Nei, det gjorde jeg ei.

Skrevet

Første gang ble jeg kvalm, men roet litt ned på lystgassen så da gikk det over.

 

Andre gang spydde jeg magesekken helt tom og enda litt til. Og selvfølgelig samtidig som verdens jævligste åpningsrier som gikk i ett uten pause. Tror kanskje det var værre enn pressriene.

Skrevet

Ja under fødsel nr 1. Spydde opp alt, fikk ikke i meg annet enn isbiter - alt annet kom opp. Det var forferdelig...

Skrevet

Ja, det gjorde jeg. Rett etter at jeg hadde fått klyster. Fikk karret meg inn på badet og kastet opp med den største kraft jeg noensinne har opplevd. Det kom ut av munnen og nesa samtidig. Jeg fikk ikke puste. Samboeren min ler og sier strålene som kom ut fra nesa så ut som kjølevannet fra en båtmotor... Så, der stod jeg da, doen var nedspydd, og jeg måtte bæsje! (hadde jo akkurat fått klyster).... Huff... det var fælt..

 

Men, kastet ikke opp flere ganger. Vet ikke om det hadde noe med klysteret å gjøre jeg...

Skrevet

Hi,hi,hi!

 

Kan se for meg det der....

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...