Tante Blås Squaw Skrevet 20. juni 2011 #3 Skrevet 20. juni 2011 For min del sklir det rett inn sammen med Asle, Atle, Aslak og lignende navn. Ville ikke reagert på det. Til tross for Narnia-referansen )
Anonym bruker Skrevet 20. juni 2011 #5 Skrevet 20. juni 2011 Hmm, forbinder navnet med navnet på en løve... muligens pga den ene løven i dyreparken og løven i bøkene om Narnia heter Aslan:)
Anonym bruker Skrevet 20. juni 2011 #6 Skrevet 20. juni 2011 Her jeg bor vil det bli uttalt Aschlan, og det er ikke veldig pent... Assosiasjonene går da til, foruten Narnia, "arslet" for i motsetning til Aslak, så forsvinner n-en på sluttet an Aslan.
Anonym bruker Skrevet 20. juni 2011 #9 Skrevet 20. juni 2011 Passer på en løve. PAsser ikke på en unge.
3 nøtter til Askepott Skrevet 20. juni 2011 #11 Skrevet 20. juni 2011 Synes det er fint jeg. Lucas, Leon og Teo er kattenavn for meg og alle kaller jo ungen sin for det.
Anonym bruker Skrevet 20. juni 2011 #12 Skrevet 20. juni 2011 første som slår meg er Løven! liker navnet aslak, er friskt og nordisk! aslan syns jeg hørtes litt arabisk/persisk/midtøstisk ut, uten at det gjør noe altså! ville nok valgt aslak fremfor aslan om dere begge er helt norske!
Anonym bruker Skrevet 20. juni 2011 #14 Skrevet 20. juni 2011 Jeg kjenner en skjønn liten gutt som heter Aslan. Foreldrene hans er fra Pakistan, der er Aslan et helt vanlig navn. Hvis dere er helnorske synes jeg kanskje det er litt rart.
Anonym bruker Skrevet 20. juni 2011 #15 Skrevet 20. juni 2011 Takk for svar (-: Ja, vi er helnorske... Klarer ikke å finne noe navn. Blir aldri fornøyd.. Enig med at aslan høres utenlandsk ut... Men han blir en løve sansyneligvis, så det var derfor aslan kom opp.
✿Hildegirl er hjemmemamma✿ Skrevet 20. juni 2011 #17 Skrevet 20. juni 2011 Navnet er jo Tyrkisk, og betydningen er rett og slett Løve. Når det er sakt mener jeg ikke det er noe galt i å gi det navnet til en helnorsk liten gutt. Det er et pent navn, og det er ikke noe galt i asosiassjonen heller. Narnia-Aslan var en trygg og god karakter, og de aller fleste får positive følelser når de hører navnet.
Anonym bruker Skrevet 20. juni 2011 #19 Skrevet 20. juni 2011 Greit nok, men i samme gate som Hassan. Det er jo også et greit navn, men kanskje ikke det etnisk norske ville hatt på 1 plass?
Anonym bruker Skrevet 20. juni 2011 #20 Skrevet 20. juni 2011 Er ikke det løven i dyreparken i kristiansand da? =)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå