Gå til innhold

Noen som har opplevd at hode ikke har festet seg, og måtte til med utvendig snuing?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Var hos legen på mandag, hun ligger i seteleie. Sant nok at jeg bare er 34+1, så hun har jo en sjans til å snu seg før fødsel. Skal til jm om 3 uker, hvis hun ikke har snudd og festet seg da, vil jm prøve med utvendig snuing da? Noen som har noe opplevelser med dette?

 

Vil helst unngå keisersnitt... :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei :)

Jeg er i dag 36+6 og gutten min sitter i seteleie. Jeg var til vendingsforsøk igår. Dessverre til ingen nytte, gutten sitter godt tydeligvis. JM vil nok ikke prøve vendingen selv, men kanskje henvise deg til vending hvis de praktiserer dette ved ditt sykehus/fødested. Når man prøver vending må man først ligge på spark/fosterlyd-registrering og så er det en lege som utfører selve vendingen. Under selve vendingen sjekker legen hele tiden med ultralyd og man får også en sprøyte med noe som gjør at livmoren slapper av og ikke får kynnere mens man prøver å vende. Etter at man er ferdig å prøve og vende skal man igjen til registrering av spark/fosterlyd.

 

Siden de ikke klarte å vende gutten min skal jeg nå på røntgen av bekkenet mitt, for å sjekke om jeg er "stor nok" til å føde gutten i seteleie eller om jeg MÅ ha KS. Hvis bekkenet er stort nok kan jeg ut fra hva jeg fikk vite igår igrunnen velge selv hva jeg vil.

 

Håper dette var til hjelp :-)

Skrevet

Det hjalp veldig.. Da vet jeg hvertfall hva jeg må igjennom om hun ikke har snudd seg innen 3 uker :) Takk for svar.. Lykke til! :)

Skrevet

Hei!

Er 38uker i dag og frøkna sitter i seteleie. Var til utvendig snuing i uke 37,og det var ikke som fortalt.

Kom inn på sykehuset,satt med ctg reg,alt ok. Så kom legen tok tak i magen,i nakken på baby og under rompa. Vridde til det han klarte 3-4 ganger,før han konkluderte med at babyen satt fast.

Kommer aldri til å prøve utvendig snuing flere ganger,det var virkelig vondt. Så vondt at når han tok tak for 3 gang,ble jeg skikkelig kvalm og ville kaste opp..

Ble satt på ctg reg etterpå,der alt var ok,for så å bli sendt hjem. Valget var å bytte sykehus for en seteleie fødsel eller KS..

Har nå valgt KS siden jeg får så store barn,men føler at jeg liksom mister en fødsel:(

Ønsker deg lykke til,og babyen din kan enda snu seg:)

Skrevet

Har hørt at utvendig snuing både kan være smertefullt og litt risikabelt. Jeg ville heller prøvd den naturlige måten og snu babyen på om jeg var i denne situasjonen. Kom over en bok på heibaby.no som het spinning babies, dette var en bok om hvordan man skulle snu babyen selv ved bruk av mindre smertefulle og dramatiske metoder. Dere finner den sikkert der inne om dere søker på den (-: Lykke til alle sammen.

Skrevet

Jeg hadde vending i sist svangerskap,mye styr og stell for mange som må vær klar i tilfelle babyen skal bli stresset og de må gripe inn..men når vendinga var i gang tok det bare ett par min,det var ubehaglig,men ikke direkte vondt...hadde grudd meg mye for jeg hadde hørt det skulle være helt grusomt,men det var helt unødvendig bekymring..vil prøve vending igjen om det skulle bli nødvendig:)så fikk du en positiv opplevelse her å:)

Skrevet

Jeg har hørt at det er så mange komplikasjoner som kan oppstå, at jeg kommer ikke til å gå med på det.

Det er mange plasser i verden de har sluttet med dette for mange år siden, har jeg hørt.

Ikke for å skremme, men ikke vær helt ukritisk.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...