Ønskebaby08*12 Skrevet 30. mai 2011 #1 Skrevet 30. mai 2011 Jeg vet ikke helt hvor langt jeg er på vei, så aner ikke når terminen min er... Grunnen til dette er at jeg har hatt uregelmessige menstruasjoner siden jeg sluttet å amme førstemann. Fra mars til jul i fjor hadde jeg mensen hver tredje mnd. Etter jul begynte den plutselig å komme hver 10 dag, fram til slutten av februar, da gikk det 16 og 21 dager mellom hver gang. Har ikke hatt mensen siden 13 april, det har jeg kontroll på. Testet knall positivt 18 mai, så vil anta at jeg er et sted mellom 6 og 8 uker. Skal til lege den 14 juni, kan jeg spørre om å få henvisning til UL for å finne termin?
Silla90 Skrevet 30. mai 2011 #4 Skrevet 30. mai 2011 Det kan du gjøre. Jeg har hatt veldig uregelmessig mens og husket rett og slett ikke når tid jeg hadde det sist. Jeg gikk til legen og fikk henvisning til UL. Fant da ut at jeg var 6+1, nå er jeg akkurat 12 uker på vei
Ønskebaby08*12 Skrevet 30. mai 2011 Forfatter #5 Skrevet 30. mai 2011 Flott Gleder meg til å få vite hvor langt jeg er på vei... vurderte sterkt å bestille privat UL snart, bare for å sjekke at alt er bra, men hvis jeg likevel (sannsynligvis) vil få en henvisning så kan jeg spare de pengene til senere i svangerskapet. Kjenner jeg meg selv rett blir det nok en ultralyd til etter den ordinære.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå