Anonym bruker Skrevet 24. mai 2011 #1 Skrevet 24. mai 2011 Mannen har akkurat fått tilbud om jobb i e-tjenesten, aldri jobba i forsvaret før. Spent på hvordan det blir med turnusarbeid og det at han ikke kan snakke så mye om jobben;) Billig bolig får vi da........ =)
Anonym bruker Skrevet 24. mai 2011 #2 Skrevet 24. mai 2011 jeg var "på nippet" til å bli det, men det var i usa så det er kanskje ikke sammenlignbart.. var sammen med en soldat i ett år da jeg var au pair for 6 år siden.. han var leder i en legegruppe og ledet en millitær klinikk på hawaii.. han var bland annet i afganistan 3 månder iløpet av det året, og det var de tre tøffeste måndene i mitt liv! han kom jo tilbake i en bit, men jeg syns det var forferdelig å høre på opplevelsene hans, både de positive og de som river i hjertet.. han var ville fri til meg, men spurte meg heldigvis først hva jeg hadde synst om å være en "army-spouce" med allt det innebar.. greitt nok at en bor billig, har forikring, dekt skole for ungene, en veltrent og kjekk mann med gode verdier, samt grei økonomi når han var såpass oppi gradene, osv.. men det innebar også at vi ville flytte en del rundt, være uten han i opptil ett år i slengen, der det var fare for hans liv og helse hver dag når han var deployed i afganistan.. selv om hans ansvarsområde var medisin, så kom han også til å drive feltarbeid.. å gå rundt alene hjemme å kunne forvente at sorte biler med høyt dekorerte menn og amerikansk flagg skulle dukke opp på døra di når som helst med informasjon du aldri vil høre, var ikke noe for meg.. så jeg måtte gi slipp på en god mann med en forferdelig jobb, fordi jeg ikke hadde komt til å greie det psykisk.. det siste jeg hørte fra han var at han skulle til nordkorea da det var uroligheter der.. det var vondt å høre, selv om jeg nå har en ny norsk mann som jeg elsker av hele mitt hjerte, og vi har to små barn.. jeg valgte nok riktig, men hardt var det, og han var utrolig sexy i uniform da:) ¨ men jeg regner med det er noe heeelt annet i det norske millitæret! ikke like uvisst, og rissikofyllt.. med mindre han reise over dit da!
Anonym bruker Skrevet 24. mai 2011 #3 Skrevet 24. mai 2011 E-tjenesten er stort sett kontorarbeid, kanskje litt reising og utenlandsopphold, men de fleste jobber 08-16 (de som er stasjonert i Norge) Hilsen ei som har jobbet i PST og hatt endel med e-tjenesten å gjøre
Anonym bruker Skrevet 24. mai 2011 #4 Skrevet 24. mai 2011 Hei Samboeren min jobber i Forsvaret og er for tiden i Afghanistan. Til vanlig har en 8-16 jobb, men det er ofte overtid, øvelser(alt fra 3 dager til 2 uker), kurs flere steder i landet eller andre steder i Europa. Han er mye borte, men han trives veldig godt med det han driver med. Det blir selvfølgelig mer på meg når han er borte, dvs barn og hunder osv. Men vi klarer oss har lagt inn gode rutiner så ting går rundt. Det verste er sånn som nå, når han er på utenlandsoppdrag. Da blir jeg sentimental i perioder, men kan puste ut når han kommer hel hjem
Anonym bruker Skrevet 24. mai 2011 #5 Skrevet 24. mai 2011 ja, mannen min jobbet i jegerkompaniet. Sant som de sier om e-tjenesten ( mange jegere i e-tjenesten og. ) det er mye kontorarbeid. Lite felt med mindre han skal i en Fjern Esk. som det heter.. altså fjern eskvadron, disse er MYE ute i felt og bortreist på alle slags øvninger i inn og utland. ( spesial kommando for hærens jegerstyrker. ) Vi bodde råbillig og han tjente råbra pga øvelsesdøgn. Ulempen er bla: lite hjemme bortreist 2-3 uker i strekk bo i kalde nord når man ikke vil det men mindre du vil la mannen pendle. ellers var det helt greit men jeg er veldig glad for at mannen min er sivil nå. man blir lei den grønne uniformen!!
Anonym bruker Skrevet 4. juni 2011 #6 Skrevet 4. juni 2011 Tusen takk for svar:) Klar over at det er mye kontorarbeid, men har hørt at han også etterhvert kan få tilbud om å reise til utlandet etc. Vil gjerne ha flere svar, interessant å lese andres erfaringer, selv om mennene våre ikke jobber med det samme:) hi
Anonym bruker Skrevet 4. juni 2011 #7 Skrevet 4. juni 2011 Hvor i landet skal han jobbe? Er det E-tjenesten i Oslo?
Anonym bruker Skrevet 5. juni 2011 #8 Skrevet 5. juni 2011 Jeg er forsvarsfrue, og min mann jobber innenfor etteretning. Mye kontorjobb, lite øvelser. Det er jo en hysj-hysj jobb, det er egentlig helt greit, lite interessant for meg uansett. Vi bor på Setermoen, og her er det jo et stort forsvarsmiljø, blir litt annerledes i Oslo der E-tjenesten holder til. Der har man muligheten til å ha et liv utenfor forsvaret. Jeg trives godt med å ha mannen som offiser, og han trives i jobben.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå