Gjest Yunie Skrevet 19. mai 2011 #1 Skrevet 19. mai 2011 Skal ha en liten barnefri storbyweekend 11-14august.. Vil ikke til Barcelona, Milano. Men vil gjerne et sted det er billig (har vært i praha men vil prøve noe nytt) å spise, leve og fly siden jeg ikke er superrik heller. Stockholm og køben er også out of the question.. Så hvor ville dere anbefalt å reise?
Gjest Yunie Skrevet 19. mai 2011 #3 Skrevet 19. mai 2011 Har tenkt litt på Dublin.. amster har jeg vært i.. Hvorfor anbefaler du Edinburgh?
Trøndermoraღ05ღ10ღ11ღ13ღ14 Skrevet 19. mai 2011 #4 Skrevet 19. mai 2011 Skulle til å foreslå Praha, men ser at du har vært der! :-) Det er mange flotte byer i Europa, men det koster som regel litt å feriere i byer som Paris, Roma osv. (sjøl om det er overkommelig). Mitt forslag går til Warszawa! Prisnivået er akseptabelt og byen er flott. Veit ikke om du har vært der før, men hvis ikke ville jeg ha tatt turen! Kollektivt er godt utvikla (og det er rimelig), drosje er billig (med mindre de prøver å lure deg med å ikke slå på takstameteret, men det er jeg alltid obs på uansett hvor i verden jeg drar). Matprisene er akseptable, noe lignende Prahapriser, og det er til å leve med. Mulig det er litt dyrere, men du får en akseptabel middag til rundt hundrelappen. Synes det ofte er greit å finne hotel fra hotels.com. Synes prisene er akseptable, og stort sett er det greie hotell (så lenge man betaler litt). Fine muligheter for shopping og ikke minst sightseeing. Sikkert bra uteliv også, men det har jeg ikke opplevd. :-) Hvis det ikke frister, vil jeg anbefale Budapest! :-) Nydelig by og prisene ligger på omtrent det samme som det gjør i Polen, Tsjekkia osv. Drar dit mer enn gjerne igjen, sjøl om det ikke blir med det første. :-) Jeg og mannen tok bryllupsreisa dit, og storkoste oss med spa, deilig mat m.m. til en rimelig penge! Nå må jeg begynne på middagen, så jeg får la rosemalinga av Budapest ligge nå, men flott er det! :-) P.S. Ellers er jeg glad i Amsterdam, men der er prisnivået høyere igjen. Dattera til mannen bor der, så vi reiser som regel ned en til to ganger i året for å besøke den sida av slekta, og det er alltid koselig. Mye god mat, vakker by, morsom shopping... Men det koster litt med også. :-)
Trøndermoraღ05ღ10ღ11ღ13ღ14 Skrevet 19. mai 2011 #5 Skrevet 19. mai 2011 Og før middagen lages: Riga er også er rimelig og greit alternativ, men er mye lenger ned på lista enn forslaga jeg skreiv ovenfor her. Lykke til med valget og god tur. :-)
Miss Snow Skrevet 19. mai 2011 #6 Skrevet 19. mai 2011 Krakow! Hvertfall hvis du/dere er litt historieinteresserte
TøffiTrynet☠ Skrevet 19. mai 2011 #7 Skrevet 19. mai 2011 Hehe.. Har aldri vært der, men har så lyst til å dra dit! Historie, arkitektur, natur og whisky...
kråkemamma Skrevet 19. mai 2011 #8 Skrevet 19. mai 2011 Edinburgh er supert. Kjempeflotte bygninger, mye å se, billig shopping, god og billig. Morsomme puber som dirty dicks osv Riga er også fint. Samme som Edb men litt kjedeligere.
*Rutletutt* Skrevet 20. mai 2011 #9 Skrevet 20. mai 2011 Tallinn. Har akkurat vært der på en langhelg-ferie og kos meg masse! Billig å bo, spise og drikke, veldig koselig og oversiktlig by med vennlige mennesker. Billige spa-behandlinger er også å anbefale;-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå