Gladmor30 Skrevet 17. mai 2011 #1 Skrevet 17. mai 2011 Jenta mi på 3 uker har så varierende fontanelle syns jeg. Merker at den har blitt litt mindre.. men nå syns jeg gropen er så dyp. Har vært det noen dager nå. Har sunket, rett og slett.. Vær så snill og si at dette er normalt??
*Lissi* Skrevet 17. mai 2011 #2 Skrevet 17. mai 2011 Vet den kan vises bedre om de får for lite væske. Er jo helt normalt at den vises da, slik at det er sagt.
lillenims Skrevet 17. mai 2011 #3 Skrevet 17. mai 2011 Ring helsesøster og snakk med henne i morra, du, så slipper du å lure på det. Dersom hun har 5-8 godt våte bleier pr døgn så får hun nok melk (uansett type). Hell 0.75-1 dl vann på en bleie så kjenner du sånn cirka hvor tung en "godt våt" en er.
Gladmor30 Skrevet 17. mai 2011 Forfatter #4 Skrevet 17. mai 2011 Så et kan ha noe med væske å gjøre ja.. Hm.. Ja hun har alltid våte bleier når vi skifter på henne.. Hun tisser mye i bleien + så og si alltid når vi har tatt av bleien Hun bæsjer mange ganger til dagen, og er i fin allmenn tilstand. Men jeg skal selvfølgelig snakke med helsesøster i morgen uansett Tusen takk for svar damer.
<3_2gutterogeijente_<3 Skrevet 17. mai 2011 #5 Skrevet 17. mai 2011 Hei du:) Synes det høres helt normalt ut jeg:) Jeg la også merke til at fonatellen på datteren min sank inn og kontaktet hs. Fikk beskjed på at det var helt normalt og hun kjente på den. Tror ikke du skal bekymre deg over at hun får for lite væske,og hun har jo våt bleie:) Merket forskjell på fonatellen om hun satt eller lå. Den var ofte mer innsunket når hun satt. Sjekk ut det;)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå