Gå til innhold

Hva ville dere gjort? Ang prøving og alkohol


Anbefalte innlegg

Skrevet

Mensen min er snart 4 uker forsinket, men jeg får bare negative gravidtester. Har enkelte symptomer som tretthet, mensmurringer og ømme pupper.

I kveld er jeg bedt på bursdagsfest, og vet at det vil bli stilt spørsmål om jeg ikke drikker alkohol...

Er det en sjanse å ta å drikke alkohol i kveld HVIS jeg skulle være gravid, eller er det umulig å få negative tester nå om jeg skulle være det?

Har ikke hatt sex siden 11. april.

Hadde normal hcg-stigning sist jeg var gravid, men det endte i MA.

Takknemlig for alle svar...

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nei, det ville jeg ikke gjort før jeg var 100% sikker. Si at du skal kjøre i morgen tidlig/formiddag pga familieselskap eller noe.

 

Husker et innlegg her skrevet av ei som hadde ei jente med FAS på grunn av at hun hadde drukket en del iløpet av de 4 første svangerskapsukene, før hun i det hele tatt visste at hun var gravid. Ikke ta sjansen så lenge du er prøver. Det er en grunn til at en god del anbefaler å slutte å drikke FØR en i det hele tatt begynner å prøve.

Ikke gjør det, det er ikke verdt å ta sjansen. Muligheten er nok ekstremt liten, men hva om?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...