Anonym bruker Skrevet 6. mai 2011 #1 Skrevet 6. mai 2011 Har en gutt på 9 år som har en jentevenn, og tenker når er det liksom ikke akseptabelt lenger at de sover over hos hverandre? Er jo kompiser akkurat som guttevennene...men nå er det nå en gang en jente... Så, hva tenker dere?
Anonym bruker Skrevet 6. mai 2011 #2 Skrevet 6. mai 2011 Hm...har jo ikke så gamle barn selv, men jeg tenker at man egentlig ikke trenger å slutte med det så lenge de sover på hvert sitt rom når de kommer i en viss alder.
Anonym bruker Skrevet 6. mai 2011 #3 Skrevet 6. mai 2011 Jeg kan enda sove over hos min beste venn og vi er 31 år nå. Vi har vært venner siden vi var 3 år og er fortsatt bestevenner. Har sovet over hos hverandre jevnt og trutt siden barnehagen, gjennom barneskolen, ungdomsskolen og vgs. Bodde sammen i kollektiv da vi studerte og bor nå bare 4 mil fra hverandre.
Anonym bruker Skrevet 6. mai 2011 #4 Skrevet 6. mai 2011 så lenge de vil det selv ! kommer ikke til å sette meg på bakbena å gjøre de klar over gutt/jente og seksualitet i så tidlig alder om de ikke bekymrer seg ovr det selv... tabubelagte temaer bør unngås å gjøre barn oppmerksomme på.. synes jeg!
Anonym bruker Skrevet 6. mai 2011 #5 Skrevet 6. mai 2011 De kan overnatte hos hverandre så lenge de ønsker det. De trenger heller ikke sove på ulike rom. Har aldri hørt på maken til problematisering av ting som ikke er problemer.
Anonym bruker Skrevet 6. mai 2011 #6 Skrevet 6. mai 2011 Jeg ville ikke bekymret meg for dette - de er enda små barn, og er det en stund til. Syns det blir kunstig om de plutselig skal overnatte på hvert sitt rom, men det kan jo være naturlig å forlange at soveromsdøren skal fortsette å stå åpen
Anonym bruker Skrevet 6. mai 2011 #7 Skrevet 6. mai 2011 Det var bra det er flere som tenker som meg:) De ser jo ikke problemet i det i det hele tatt...så da er det jo ingen ting vi trenger lage problemer av:) HI
Anonym bruker Skrevet 6. mai 2011 #8 Skrevet 6. mai 2011 Vet du HI da jeg gikk 1 el 2 klasse på barneskolen overnattet jeg hos min beste venn som var fra India. Hans foreldre var religiøse Sikher, og de så ikke problemet i at vi sov på samme rom.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå