<3 januar 2012 <3 Skrevet 6. mai 2011 #1 Skrevet 6. mai 2011 Hei! Jeg og sambo har blitt enige om at vi ikke skal si noe il noen før vi er tre mnd på vei, med mindre de blir veldig opplagt at jeg er gravid (spying osv)... Men de jeg lurer på er om det liksom er greit å si: nei, jeg er ikke gravid! ??? Når vi skal fortelle dette om ca 8 uker...Tror ingen spør enda, men det kan jo hende noen spør etterhvert.. Si at min mor eller noe kommer å spør meg om en mnd eller noe om jeg er gravid, og så sier jeg nei det er jeg ikke.... Jeg føler a de blir dårlig gjort... Men er det det?
Lille jente Skrevet 6. mai 2011 #2 Skrevet 6. mai 2011 Jeg syntes ikke det er dårlig gjort å si nei, det er dere som velger når dere vil fortelle det, og alle vet jo at de 3 første mnd er ganske utrygg. Forgje gang jeg var gravid fortalte vi det til ganske mange, da var det ganske kjipt å måtte fortelle alle at jeg hadde mistet etter noen uker. Denne gangen venter vi til jeg er 12 uker. Og nå er jeg 9+3, så det er ikke så lenge igjen. Gleder oss!
petitt Skrevet 6. mai 2011 #3 Skrevet 6. mai 2011 Vi har allerede benektet ovenfor ganske mange vi )) Du avgjør selv når du vi fortelle, dette er ikke en løgn noen bør bli sur for altså.
<3 januar 2012 <3 Skrevet 6. mai 2011 Forfatter #4 Skrevet 6. mai 2011 jeg er så latterlig dårlig på å "juge" om vi kan kalle det det Jeg føler at det lyser av meg:) Men jeg prøver å trøste meg med at det ikke kommer til å synes på lenge enda at jeg er gravid (jeg er litt rund fra før), og jeg tror ikke sånn som mamma og pappa tør spørre meg om jeg er gravid selvom dem kanskje mistenker det:) Vi har ikke fortalt noen om at vi har prøvd heller så det er liksom ingen som venter på at det skal skje noe egentlig:) Men det er bare det at jeg føler at jeg på en måte at jeg juger når noen spør meg, og jeg nekter:) Men dere har vel rett, det er opp til oss når vi vil si det og de er ganske vanlig å vente til de 12 ukene er unnagjort:) Og ingen kan egentlig bli sur for at man velger å vente med å fortelle det:) Forhåpentligvis blir alle glade på våre vegne så de glemmer at vi har vi har holdt dem utenfor denne nyheten en stund:)
<309+12<3 Skrevet 6. mai 2011 #5 Skrevet 6. mai 2011 Vi venter denne gangen til jeg er over uke 12 siden vi mistet i uke 14 i januar! så her er det bare fordi jeg ikke skal håpe for tidlig...og for å spare meg selv for telefonsamtaler hvis vi mister....noe jeg ikke tror kommer til å skje! MEn hver sin smak...man sier det når man føler for det!
maeve er tobarnsmamma<3 Skrevet 7. mai 2011 #6 Skrevet 7. mai 2011 Nei grusom er du ikke:) Men forstår godt problemstillingen.. Nå er det heldigvis ikke så mange som spør om jeg er gravid da. Vi fortalte det til foreldrene våre ganske tidlig sist (var 8-9 uker på vei), og kommer nok til å fortelle det ganske tidlig denne gangen også. Skulle det nå gå galt så synes jeg det er greit at de vet om det. Men alle andre må vente til etter uke 12 . Så jeg lyger så godt jeg kan hvis venner spør, men hvis mamma hadde spurt hadde jeg nok innrømmet det.
<3 januar 2012 <3 Skrevet 7. mai 2011 Forfatter #7 Skrevet 7. mai 2011 Jeg tror at hvis mamma spør så er ho rimelig sikker, så da er det ingen vits å si nei så da er det bare å innrømme det:) For ho kommer ikke til å spørre før ho har god grunn , om ho i det heletatt spør:) Jeg vet at jeg kommer til å si det til mine foreldre om jeg mister uansett også, fordi det kommer til å være tøft, men skal ikke tenke på det dette går braaaaaa:) Jeg tror ikke noen kommer til å spørre med det første hvertfall:) Spyr jeg dagen lang så kommer jeg ikke til å gidde å prøve å si: neijda jeg ekke gravid jeg! Per i dag føler jeg meg ikke spyklar så håper det går fint:) Gratulerer så mye med bebi i magen:)
maeve er tobarnsmamma<3 Skrevet 7. mai 2011 #8 Skrevet 7. mai 2011 Tuuusen takk, gratulerer til deg og! Vi kommer vel til å følge hverandre her en stund fremover ser jeg
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå