Anonym bruker Skrevet 3. mai 2011 #1 Skrevet 3. mai 2011 Hva gjør du dersom din smarte, nydelige datter på 17år blir sammen med en gutt på 19 som hverken studerer eller jobber, men bor hjemme hos sin mor og ikke har noen plan med livet? Og når man i tillegg får vite at denne kjæresten har en historie med rus bak seg og mye mulig ruser seg enda?
Anonym bruker Skrevet 3. mai 2011 #2 Skrevet 3. mai 2011 Da inviterer man på middag og blir kjent med vedkommende. Hold dine venner nær, men dine fienden enda nærmere:) Deretter passer du på at din datter tar p-piller.
Anonym bruker Skrevet 3. mai 2011 #3 Skrevet 3. mai 2011 Okay, så du gjør det samme som du ville gjort med en "normal" kjæreste og ikke noe iforhold til rusbiten? Hva med frykten for at også din datter skal ruse seg, evt allerede gjør det?! Er forøvrig ikke min datter dette, men min niese. Misunner dem absolutt ikke situasjonen. hi
Anonym bruker Skrevet 3. mai 2011 #4 Skrevet 3. mai 2011 jeg ville ønsket denne gutten velkommen og latet som jeg likte han utrolig godt og forsøkt å være åpen om alt mulig. og spurt om alt mulig også i forhold til rusen. men mest hyggelig prat. enten ville mindatter gått lei avat mamma liker hennes bad boy. eller så kansje jeg ville lært om denne gutten var ute av rusen og kansje bare trenger litt tid på seg. det er mange av dem. og kanskje jeg kunne påvirket og oppmutntert han til å finne seg en jobb eller begynne å utdanne seg til noe kanesje han bare trenger noen voksne som ser han. og støtter han. ikke døm han for hans ulvehale. er han en som er bad new så er detjo heller ikke dumt å faktisk ha fikset en god tone med han da vil du jo vite mer om hva som foregår enn hvis du ikke har noen kontaakt eller værre hvis du nekter jenta å være sammen med han noe som garantert vil føre til at hun hvertfall fortsetter å treffe denne gutten. dette er også en måte og forsøke å få et åpent forhold med eget barn som kan hjelpe deg stort hvis problemene skulle oppstå. husk det er en grund ti at hun har havnet i samme omgangskrets som denne gutten. enten er det mor theresa syndrom eller så er det fordi hun selv har holdt på med litt av hvert.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå