Anonym bruker Skrevet 1. mai 2011 #1 Skrevet 1. mai 2011 Jeg har slitt kraftig med økonomien og har nå fått et brev igjen fra statens innkrevingssentral. Varsel om utleggsforretning. Statensinnkrevingsentral viser til tidligere varsel om tvangsfullbyrdelse. Vi har besluttet å avholde utleggsforrretning. Har de opplysninger om forhold av betydning for om utlegg skal tas. må underretning gis innen en uke forretningen avholdes. De oppfordres også til å uttale dem om valg av gjenstand for utlegget. Utlegg kan tas i form av utleggstrekk i lønn/trygd eller utlegg i andre formuesgoder. Utleggstrekk kan bare tas i den utskrekning utbetalingen overstiger det som med rimelighet trengs til underhold av skyldneren og dennes husstand, jf dekningsloven 2-7. Vi ber dem fylle ut og returnere vedlagt skjema med opplysninger om deres økonomiske situasjon. Alle inntekter og utgifter slak dokumenteres (fks kopi av lønns-/trygdeslipp, kopi av faste regninger som strøm, kommunale avgifter, vil bli skannet og makulert. Originaler vil ikke bli returnert. Utlegg kan unngås hvis de betaler det udekkende beløp, pluss rente på rentebærende krav. Innbetalling skal finne sted på bankgirokonto *********. For og sikre korrekt saksbehandling av innbetalingen er det meget viktig at kravnummeret blir påført innbetalingsblanketten. Vi vil gjøre oppmerksom på at det kan ta minimun en uke 1 uke fra innbetalingen finner sted til den blir registret i vårt system. Berammelse: forretningen avholdes ved statens innkrevingssentral den ** **. Betyr det at jeg må møte personlig der vis jeg ikke betaler beløpet eller er det uansett om jeg betaler eller ei? Det ligger ikke en ny regning i brevet.
Anonym bruker Skrevet 1. mai 2011 #2 Skrevet 1. mai 2011 Om du betaler før datoen, ringer du bare og sier den er betalt. Om ikke, møt opp og få en nedbetalingsordning.
Anonym bruker Skrevet 1. mai 2011 #3 Skrevet 1. mai 2011 Ja men jeg har fått regninger fra dem fra før, som jeg ikke har greid og betalt, selv om jeg har utsatt dem og delt dem opp, så fikk jeg dette. Men det er jo ikke vedlagt noen ny regning, så hav skel jeg gå ut i fra? Må jeg møte opp i mo i rana på statens innkrevingssentral? siden de har skrevet at forretningen avholdes ved statens innkrevningsentral den og den datoen? Eller er det kun vis jeg ikke betaler? Men jeg har som sagt ikke fått noen regning med i dette brevet. HI
Anonym bruker Skrevet 1. mai 2011 #5 Skrevet 1. mai 2011 Meld deg heller på luksusfellen dersom du har så store økonomiske problemer, eller ta kontakt med banken din og få et kortsiktig lån for og ordne opp.
Anonym bruker Skrevet 1. mai 2011 #6 Skrevet 1. mai 2011 Det betyr at du må dokumentere inntekter og faste utgifter. Deretter vil SI fastsette et fast beløp i mnd. som de vil trekke direkte fra din lønn eller de vil ta pant i eiendeler (bolig, bil eller andre ting du eier av verdi)
Anonym bruker Skrevet 1. mai 2011 #7 Skrevet 1. mai 2011 Det skal være ett sted du selv kan fylle inn ett minium beløp som du kan klare å betale/trekk i lønn. Du skal ikke møte opp Men er du forsatt usikker hadde jeg ringt dem i morra å spurt.
Anonym bruker Skrevet 1. mai 2011 #8 Skrevet 1. mai 2011 Hvis du ikke møter opp, vil de uansett finne ut hva du tjener og eventuelt legge inn et fast trekk i måneden. Jeg har nettopp hatt en lignende sak, hvor jeg fikk brev etter de var ferdige om at de hadde funnet 'intet til utlegg', da min inntekt er så lav... Hvis du har midlertidig problemer i økonomien, haddde jeg vurdert å ta et lån for å ordne opp og dermed komme på rett kjøl igjen. Dersom det er av mer varig art, kan det være en idè å kontakte en gjeldsrådgiver, enten en i kommunen eller eventuelt en privat.
Anonym bruker Skrevet 1. mai 2011 #9 Skrevet 1. mai 2011 Ok så det de mener med med berammelse at de skal ha møte seg i mellom ang det jeg skrev, siden de skrev Berammelse : forretningen avholdes ved statens innkrevingssentral den og den datoen. Jeg skal ikke være tilstede der vell..?
Anonym bruker Skrevet 1. mai 2011 #10 Skrevet 1. mai 2011 Jeg bor på vestlandet, og skal jeg da møte opp i mo i rana? skjønner ikke..står som sagt ingenting om at jeg skal møte opp, bare at det er berammelse den og den datoen
Anonym bruker Skrevet 1. mai 2011 #11 Skrevet 1. mai 2011 Nei, du skal selvsagt slippe å møte opp. Derav oppfordringen om å sende inn all infoen. Men om du ikke sender noe, vil de allikevel finne ut av det.
Anonym bruker Skrevet 1. mai 2011 #13 Skrevet 1. mai 2011 Selvfølgelig skal du ikke møte opp. Men dersom det er noe som er feil, ring dem:) Viser du at du ønsker å betale, så ordner de det greit for deg. Ring dem gjerne! Hilsen ei som har jobba der:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå