Anonym bruker Skrevet 29. april 2011 #1 Skrevet 29. april 2011 Tenker i forhold til kvelningsfare, man blir jo smått paranoid i disse ulykkestider...
Tante Bassa Skrevet 29. april 2011 #3 Skrevet 29. april 2011 Nei. De få hettegenserne som knotten har fått i gave er til hjemmebruk. Jeg er ikke glad i hettegensere på småbarn, og tenker mye på det med kvelningsfare. Mulig jeg er hysterisk, men...
Anonym bruker Skrevet 29. april 2011 #4 Skrevet 29. april 2011 NEI! Noe mer upraktisk skal du lete lenge etter, kvelningsfare eller ikke. Jobber i barnehage sjøl og ser bare hvor sinnsykt klumpete og ubehagelig det er å ha under regntøy og diverse *skrekk og gru*
Anonym bruker Skrevet 29. april 2011 #5 Skrevet 29. april 2011 Nei, og de har ike spurte etter det heller. Klumpete og upraktisk plagg.
Anonym bruker Skrevet 29. april 2011 #6 Skrevet 29. april 2011 Nei, pga. kvelningsfaren bruker han ikke hettegensere i bhg. Heller ikke skjerf. Veldig redd for at han ikke tar av seg hjelmen om han er på lekeplassen også. Men da er jeg jo alltid i nærheten å får tatt den av.
PeppaPig Skrevet 29. april 2011 #8 Skrevet 29. april 2011 Nei, barnehagen ser helst at vi ikke gjør det så de hettegenserene vi har er kun til hjemmebruk.
Anonym bruker Skrevet 29. april 2011 #9 Skrevet 29. april 2011 Nei, kun bomullshettejakkene fra PoP som hetta er festet med knapper.
Anonym bruker Skrevet 29. april 2011 #10 Skrevet 29. april 2011 Den skal jo ikke være under regntøyet, men over hodet. De i ungenes bhg syns det er veldig lunt og kjekt med hettegenser. Jeg likte det ikke når ungene var babyer, men nå som de er 3 og 5 er det greit.
Anonym bruker Skrevet 29. april 2011 #12 Skrevet 29. april 2011 Bruker de få hettegenserne vi har men jeg kjøper det ikke selv. Mest idiotiske jeg vet om til små barn.
Anonym bruker Skrevet 29. april 2011 #13 Skrevet 29. april 2011 "Lunt og kjekt" med hettegenser??? Den forstår jeg bare ikke!! KUN upraktisk!!
Anonym bruker Skrevet 29. april 2011 #14 Skrevet 29. april 2011 Nei, ser helst at hun også ikke bruker hjelm under lek. I første barnehagen var det ikke lovt til å ha hettegensere, men det var en småbarnsavdeling
Anonym bruker Skrevet 29. april 2011 #15 Skrevet 29. april 2011 Ehm.. kvelningsfare?? På hva slags måte da?
Lille-Pernille Skrevet 29. april 2011 #16 Skrevet 29. april 2011 Hvis du ikke skjønner hva som menes med kvelningsfare kan jeg gjerne prøve å forklare. Hetten kan feste seg til noe, barnet blir sittende fast / faller - kommer seg ikke opp igjen og hetten trekkes bakover samtidig som fronten på genseren virker strangulerende. Barnet vil i verste fall dersom det er bevisstløst eller det strammer hardt nok ikke kunne uttrykke behov for hjelp, kveles og potensielt dø eller få alvorlige skader. Virker muligens usansynlig, men jeg har friskt i minne det barnet som døde etter å ha druknet i en sølepytt. Hvor mye vann kan det ha vært, kanskje 5 cm? Ikke alltid marginene er på barnet sin side....
Anonym bruker Skrevet 29. april 2011 #17 Skrevet 29. april 2011 kanskje jeg er veldig sløv, men har aldri tenkt på at det kan være kveldningsfare, uups.
Lille-Pernille Skrevet 29. april 2011 #19 Skrevet 29. april 2011 Tja... Jeg må ærlig si at jeg faktisk ikke selv har tenkt over det før jeg leste denne tråden. Det sitter et sted i bakhodet hos de fleste av oss, men vi tenker ikke over alle potensielle farer som truer i hverdagen. Når det er sagt, barnet mitt bruker hettegenser med glidelås. Men tror nok jeg skal la være etter denne tankevekkeren!
Anonym bruker Skrevet 29. april 2011 #20 Skrevet 29. april 2011 Hadde mine barn hatt hettegensere, hadde de ikke brukt dem i barnehagen. Men noe så upraktisk da!! De har ikke slike plagg.
Anonym bruker Skrevet 29. april 2011 #21 Skrevet 29. april 2011 Herregud så paranoide dere er!! Hvor stor sjanse er det for at hetten fester seg en plass? Like sannsynlig at andre plagg fester seg. Ikke lov i barnehagen??? hva slags barnehage er dette da? Har de fullt av potesnielle faremomenter slik at de må forby en genser med hette??? Da begynner jeg å lure på hva de ansatte driver med og om barnehagen er forsvarlig sikret. Skjønner ikke hvorfor dere synes de er upraktiske. Alle liker vel å gå i en myk hettegenser eller hettejakke hjemme??
Lille-Pernille Skrevet 29. april 2011 #22 Skrevet 29. april 2011 Paranoide? Jeg synes det er fint at man er bevisst jeg da! Som sagt, det er mange farer som truer. Og det er gjerne etter tragiske ulykker at man blir konsekvent i forhold til det som tilsynelatende er en bagatell og harmløst! Hva med det barnet som ble kvalt i snoren til gardinen da barna lekte et par minutter uten tilsyn (selv om jeg mener de alltid skal tilses av voksne) og nå er alvorlig hjerneskadet, var ikke mange som tenkte hvilken fare det utgjorde FØR ulykken!
Anonym bruker Skrevet 29. april 2011 #23 Skrevet 29. april 2011 ungene mine har ikke hettegensere, men jeg jobber i bhg og liker ikke disse plaggene. i barnehagen vår klatrer ungene i trær f.eks og da er det rett og slett livsfarlig! til dere som ikke forstår hvorfor det kan være farlig: hvorfor er stort sett alt av hetter på parkdresser, ytterjakker o.l festa med trykknapper eller borrelås? nettopp fordi hettene skal falle av dersom ungen henger seg fast i noe!!
Anonym bruker Skrevet 29. april 2011 #24 Skrevet 29. april 2011 Nei, og jeg kjøper heller ikke hettegensere. De hettegenserne vi har er arva, og blir bare brukt når jeg er i nærheten.
Anonym bruker Skrevet 29. april 2011 #25 Skrevet 29. april 2011 Paranoide?? Hehe jeg vet ikke hvem som er det her men.. Barnet mitt er i hvertfall veldig glad i å klatre i trær. Å jeg tenker med gru på hva som hadde skjedd om han hadde ramlet ned, å hengt fast i hetten? Da vil han jo bli kvalt! Samme meg hjelm og skjerf.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå