Trollmor m/ trolljente Skrevet 29. april 2011 #1 Skrevet 29. april 2011 Vi har et friområde/park her hvor blomstene har begynt å vokse på de rareste plasser, så jeg tenkte å stjele noen og plante ned i et bed utenfor her hvor jeg bor. Vil de overleve å bli tatt opp med rota? Vil vel ikke klare å få alt av røtter opp med planten. Skal de settes rett ned i bedet her, eller må de stå i vann og gro flere røtter? Eier ikke grønne fingre eller kunnskaper om planter Tips mottas med takk!
Gjest Hercule Poirot Skrevet 29. april 2011 #3 Skrevet 29. april 2011 Tror jeg ville gått f.eks. på Plantasjen eller annet planteutsalg, jeg gitt... Hvorfor stjele?
Gjest mphs Skrevet 29. april 2011 #4 Skrevet 29. april 2011 Så lenge det er noen røtter er det bare å plante på nytt ute, men husk å vanne ofte i begynnelsen slik at røttene får grodd og festet seg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå