Anonym bruker Skrevet 28. april 2011 #1 Skrevet 28. april 2011 Hvordan stiller dere dere til hull i ørene på en 2-åring? I norge har "alle" kvinner hull i ørene, så det er jo egentlig bare et spørsmål om når hun da evt ber om det selv, så hvorfor ikke ta det nå? Hun er selv veldig opptatt av smykker og øredobbene mine - uten at jeg dermed påstår at hun skjønner konsekvensene av å ta hull i ørene.
Tante Blås Squaw Skrevet 28. april 2011 #2 Skrevet 28. april 2011 Sånne klistre-på-ørepynt får holde ;o)
Anonym bruker Skrevet 28. april 2011 #3 Skrevet 28. april 2011 Jeg mener man må være stor nok til å forstå konsekvensene av både hullene. At de må renses og at man bli mer utsatt for allergi jo tidligere man tar hull. Dessuten bør hun forstå og si ja til smerten det er å ta hull + den smerten det er det første døgnet.
Anonym bruker Skrevet 28. april 2011 #4 Skrevet 28. april 2011 Hmmm..heller baby enn to åring. To åringer kan nok komme til å klå litt og du kan ikke passe på hene tiden heller. Jeg har bestemt meg for at den dagen datteren min på egent intiativ spør om det skal hun få. Hun er livredd smerte så tipper det går noen tiår. Hun er 5.
Anonym bruker Skrevet 28. april 2011 #5 Skrevet 28. april 2011 Jenta mi fikk når hun var 4år..da hadde hun mast lenge.. men da var hun så stor at det gikk an å si til henne at hun måtte ikke røre ørene og sånn.. og vi kunne fortelle henne at det var veldig vondt...Men det gikk helst strålende... hun er nå 6 år og veldig stolt av øredobbene sine... på barnehageavdelingen er det 6 andre jenter som også har øredobber...
Anonym bruker Skrevet 28. april 2011 #6 Skrevet 28. april 2011 Jentene mine får ta når de blir 18. Da får de selv ta ansvaret for allergiplagene de måtte få av det.
Anonym bruker Skrevet 28. april 2011 #7 Skrevet 28. april 2011 Jeg ville ikke tatt hull i ørene på en baby og heller ikke på en 2 åring. Synes så små barn er søtest og penest uten! Har en datter på 3,5 år selv og hun skal få hull i ørene hvis og når hun selv ønsker det. Synes ikke det spiller så mye rolle om hun er 5, 10 eller 15 år så lenge det er hun selv som finner ut at hun vil ha det.
Anonym bruker Skrevet 28. april 2011 #8 Skrevet 28. april 2011 vent til hun er gammel nok til å skjønne at det er vondt. jeg tok ikke før jeg var 22 år pga at jeg rett og slett ikke turte *pingle jeg ja * søsteren min ventet til hun var 12
Anonym bruker Skrevet 28. april 2011 #9 Skrevet 28. april 2011 har aldri hørt om noen som får allergiplager av det jeg....litt rart egentlig siden alle jenter/damer og mange menn jeg kjenner har hull i ørene.
Gjest Persille☠Kadalma Skrevet 28. april 2011 #10 Skrevet 28. april 2011 Jeg synes det er stygt på jenter under 4 år. Og unødvendig før de er minst 6 år.
Anonym bruker Skrevet 28. april 2011 #11 Skrevet 28. april 2011 Jeg kjenner mange som har fått allergiplager pga hull i ørene.
Anonym bruker Skrevet 28. april 2011 #12 Skrevet 28. april 2011 Har lurt litt på dette selv. Det er fint med søte små øredobber, men helt unødvendig sånn egentlig. Jenta mi er rett over 2 nå og hun får ikke ta før hun er minst 3. Hun er også veldig opphengt i mine øredobber, men hun forstår nok ikke overhodet hva det er, hvorfor jeg har det eller noen ting sånn hehe
Lulu♀♂♀ Skrevet 28. april 2011 #13 Skrevet 28. april 2011 Min datter fikk hull i ørene 1 uker før 4 års dagen sin, hun var så bestemt på at hun skulle ha øredobber på bursdagsfesten. Jeg forklarte henne alt og viste henne videoer på Youtube med småjenter som fikk hull. Hun sa hun er klar over at det gjør vondt, var så bestemt og det gikk veldig bra. Modig best liten frøken jeg har
Anonym bruker Skrevet 28. april 2011 #14 Skrevet 28. april 2011 Datteren min er 4år og har fått hull i ørene. Det har godt kjempefint, ingen allergi eller at hun river/kladder bort på ørene.
Anonym bruker Skrevet 28. april 2011 #15 Skrevet 28. april 2011 Tror nok ikke at nikkelallergi for eksempel dukker opp med en gang... Jeg fikk hull i ørene da jeg fylte åtte, og det tok mange år før jeg merka noe til allergien. Om det er en sammenheng kan man jo ikke være sikker på. Men ingen av jentene mine fikk hull i ørene da de var små. Nikkelallergi kan være plagsomt, og jeg reagerte etterhvert på alt av øredobber. Får også utslett av armbåndsur, store beltespenner osv...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå