Anonym bruker Skrevet 26. april 2011 #2 Skrevet 26. april 2011 Oppmuntre kan defineres i mange grader. Jeg syns kanskje å tilrettelegge for at det er mulig er riktig. Bortsett fra det syns jeg de skal få leke med det som frister og interesserer mest.
Anonym bruker Skrevet 26. april 2011 #3 Skrevet 26. april 2011 Synes det er teit å oppfordre til det, men når de selv kommer i en alder med egen vilje er det viktig å la de leke med det de selv vill. Min gutt lekte med dukker, og var askepott på karnevall når han var 4. Nå er han snart 8 og så gutt som han kan få blitt.
Mamma`n til Will& Ailo Skrevet 26. april 2011 #4 Skrevet 26. april 2011 Sønnen min på 4 har en dukke , men har aldri lekt med den , prøvde å gi han en barbie en gang , men da så han bare rart på meg ... Men han har en bamse som han er helt avhengig av og må ha i senga når han skal sove Lar han leke med det han vil .
✿Hildegirl er hjemmemamma✿ Skrevet 26. april 2011 #5 Skrevet 26. april 2011 Jeg har en ganske så stor dukke som for øyeblikket er større enn sønnen min. Den skal han få arve etter meg når han bare blir stor nok. Den er en guttedukke, og bærer navnet Lillebror. Tenker den og bamsene kan bli gode venner. Hvis gutter kan leke med action man dukker kan de vel leke med andre dukker også? Om han ikke liker den er det også helt greit. Kommer sånnsett aldri til å legge meg opp i hva han foretrekker å leke med.
Anonym bruker Skrevet 26. april 2011 #6 Skrevet 26. april 2011 Jeg er for å tilby gutteleker til jenter og omvendt, men gutten min var livredd dukker fra han var baby, hehe han liker fortsatt ikke dukker i en alder av 7. syns de er skumle. men action figurer går greit... minstejenta mi, har både gutteleker og jenteleker pga storebrødre, men hun gidder ikke leke med bilene, foretrekker dukker uansett hva jeg prøver. Men Sabeltann han liker hun :-)
Anonym bruker Skrevet 26. april 2011 #7 Skrevet 26. april 2011 ok. lillebror her leker så fint med dukker, og spesielt når storesøster ikke er hjemme
Anonym bruker Skrevet 26. april 2011 #8 Skrevet 26. april 2011 Syns ikke en skal oppmuntre eller la være. De viser interesse om de vil ha en dukke eller ikke ganske tydelig, ønsker de seg så syns jeg de skal få lov. Mine tantebarn leker masse med dukker og andre jenteleker når de er på besøk, men hjemme hos seg selv leker de ikke med dukkene de har. Så ikke sikkert de vil ha dukke selv om de leker med det i barnehagen heller. Jeg har leka masse med dukker og babie med gutter når jeg var mindre. Det går fint ann å leke med barbie og biler samtidig i sandkassa blandt annet. Bestevennen min hadde en dukke og 3barbie dukker han hadde arvet av moren. De lekte vi støtt og stadig med, og vi sluttet vel å leke en gang på ungdomskolen tror jeg. (selv om vi da hadde gått over til å sy klær til de )
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå