Emma +??? Skrevet 25. april 2011 #1 Skrevet 25. april 2011 Jeg sliiiter om dagen med bjørkepollen!!! Nesten ikke verdt å være ute...Noen her som tar medisiner?
Hønseføtter og gulerøtter Skrevet 25. april 2011 #2 Skrevet 25. april 2011 Jeg tar Polaramin i samråd med lege, og har brukt det ved de 2 tidligere graviditetene mine. Men om du har allergi, så er det bare å ta det med legen slik at du får skrevet ut på blå resept og det din lege mener du skal ta
bebebe Skrevet 25. april 2011 #3 Skrevet 25. april 2011 du må snakke med legen din! Jeg fikk streng beskjed om å ikke ta allergimedisin!
Triduana Skrevet 26. april 2011 #4 Skrevet 26. april 2011 Jeg har astma og må ta astmamedisiner. Snakket med legen om det. Fikk beskjed om å ta så lite som mulig, men ikke for lite heller. Får jeg for lite oksygen er det farligere for ungen enn selve medisinen. Så det må tilpasses i hvert tilfelle. Hiver meg derfor på bølgen av "snakk med legen din"
lille_-min Skrevet 26. april 2011 #5 Skrevet 26. april 2011 Jeg var hos legen forrige uke. Og han fortalte meg at det har kommet nye forskrifter i fra Norges Astma og Allergiforbund, slik at det nå er helt greit og ta fek cetrizin, som jeg bruker. Spurte også om det var greit og ta dette daglig - og ja det var det. Så jeg bruker mine ordinære allergimedisiner og nyter den fine våren uten allergi plager
Aina87 Skrevet 26. april 2011 #6 Skrevet 26. april 2011 jeg sliter med det samme. brukte aerius som hjalp veldig, men det kan jeg IKKE ta nå som jeg er gravid.. fikk beskjed fra legen at jg bare måtte bruke nesespray og øyedråper.. men det hjelper svært lite.. :S
Gjest Skrevet 26. april 2011 #7 Skrevet 26. april 2011 Jeg sniker innom fra 3. trimester, jeg bruker Aerius i dobbel dose i samråd med legen, og iflg. http://www.relis.no/Aktuelt/Arkiv/2011/Allergibehandling_av_gravide_og_ammende også er tryggt. Vel dobbel dose anbefales vel neppe der heller, men ifølge legen er det bedre for babyen at jeg som mor får puste fritt hele døgnet og klarer sove godt om natta enn å bare tenke ikke ta medisin.
Nuffy Skrevet 26. april 2011 #8 Skrevet 26. april 2011 Jeg fikk også beskjed om at jeg kunne ta Cetrizin;)
hurra Skrevet 26. april 2011 #9 Skrevet 26. april 2011 Jeg tar også aerius. Legen mente det var trygt. Bedre at jeg var oppegående enn sengeliggende.
Lollo83 <3 Skrevet 27. april 2011 #10 Skrevet 27. april 2011 Sniker fra 1.tri. Jeg fikk beskjed av legen å kun bruke øyedråper og nesespray så langt det lar seg gjøre. Om det ble helt krise, kunne jeg ta en pille. Bruker Cetirizin til vanlig. Men måtte ikke ta hver dag. Snakk med legen din, beste tipset jeg kan gi. Pollenallergi er noe dritt!
3+et lite nurk Skrevet 27. april 2011 #11 Skrevet 27. april 2011 Det antihistaminet som er tryggest å ta under graviditet heter: Deksklorfeniramin. Som første innlegg anbefaler jeg også POLERAMIN. Det er et gammelt preparat som har vært brukt mye. Utdrag fra felleskatalogen: Graviditet/Amming: Overgang i placenta: Lang klinisk erfaring indikerer ingen risiko for skadelige effekter på svangerskapsforløpet, fosteret eller det nyfødte barnet. Preparatet bør likevel ikke brukes under graviditet hvis ikke fordelen oppveier en mulig risiko. Overgang i morsmelk: Ukjent. Det er ikke klarlagt om barn som ammes kan påvirkes. Preparatet bør ikke brukes under amming. Når de snakker om fordelen som skal oppveie risiko, så mener man bl.a at man ved kraftig allergi mye lettere kan utvikle bronkitt og bihulbetennelse som igjen fører til at man må ta antibiotika som er mye sterkerer preparat enn antihistamin.
Septemberlykke2011 Skrevet 27. april 2011 #12 Skrevet 27. april 2011 Jeg tar polaramin 6 mg (tre tabletter a 2 gr) i tillegg til øyedråper og nesespray (lomudal). Som Triduana har også jeg astma, og tar Symbicort morgen og kveld + Ventoline ved behov slik at jeg ikke får for lite oksygen... Hvilke tar du Triduana?
mim26 Skrevet 27. april 2011 #13 Skrevet 27. april 2011 fått citrizin og deretter polaramin (for den førstnevntet gjorde ikke god nok jobb) med legen... d var ikke no probl med de to så lenge en holder seg til den anbef. dosen. foretrekker polaramin selv.
hope_31 Skrevet 28. april 2011 #14 Skrevet 28. april 2011 Jeg tar Polaramin 1-2 ganger daglig, anbefalt både av fastlegen og legen på rikshospitalet. Jeg tar ikke nesespray for allergi, men bruker saltvannsoppløsning og nesespray for barn på de verste dagene. Bruker også øyedråper.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå