Anonym bruker Skrevet 22. april 2011 #1 Skrevet 22. april 2011 Er det noe som vet hvor mye husleien blir når det skal hevet med konsumprisindeksen? Hvor mye blir det i til gjengs leie? Husleie er nå på 8000,- og har vært det siden mai/juni-2008 er det noe som kan vere så snill å regn det ut for min venninne hva nyaktig beløpe blir. Takk på forhand
Anonym bruker Skrevet 22. april 2011 #2 Skrevet 22. april 2011 "Begge parter kan kreve at husleien blir regulert en gang i året i samsvar med den alminnelige prisstigning eller prisnedgang (indeksregulering), selv om dette ikke er særskilt avtalt. Endringen kan tidligst settes i verk ett år etter at leieavtalen er inngått, eller etter siste husleieregulering. Det må varsles skriftlig minst en måned i forkant før endringen settes i verk. Indeksregulert leie beregnes etter konsumprisindeksen. Den kan du selv beregne hos Statistisk sentralbyrå (SSB)
Anonym bruker Skrevet 22. april 2011 #3 Skrevet 22. april 2011 Dette er 3 tråden om akkurat det samme, og du har fått ordentlige svar i begge tråder. Kanskje du og venninden din er litt for unge for å leie/eie bolig i det hele tatt? Det er ingen her som kan svare deg hva gjengs leie er, det er du nødt til å finne ut av selv ved å se på hva tilsvarende leiligheter i det området DENNE leiligheten er i, leies ut for.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå