Gå til innhold

"Kan jeg få slippe å delta i din private smtale"


Anbefalte innlegg

Skrevet

Du sitter på en buss!! Og snakker i mobiltelefon! Du snakker temmelig høyt! Kan jeg få slippe å være del av din private samtale!

 

Jeg var helt i sjokk, over hvor frekke folk kan tillate seg å være. Jeg snakket en to minutterssamtale, jeg snakket riktignok litt høyt, for hun jeg snakket med er halvt hørselshemmet, men det var bare noen praktiske beskjeder før middag.

 

Hadde hun jeg snakket med vært attmed meg på bussen hadde jeg måttet snakke like høyt, og det var faktisk ikke så vanvittig ille heller, for jeg snakket så lavt som jeg bare kunne, og det var en KORT samtale.

 

HVa får fok til å gjøre sånt? Jeg hadde aldri i hele verden fått meg til å gjøre sånt, uligens om det var en timeslang samtale på en lang strekning på natta når man ønsker å sove. Men midt i rushtrafikken, med mye lyd på bussen. Er helt rysta.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Når folk snakker høyt i mobilen så har jeg null problemer med å si fra

Skrevet

sikkert hatt en dårlig dag og lot det gå ut over deg

Skrevet

Jeg så i fra til en ung jente på toget en gang at denne samtalen bør du ta når du kommer av toget og kan stå litt for deg selv.

 

Hun kranglet med barnefar og det gikk mye privat info til alle i som satt der hørte.

 

hun så på meg som om jeg var gal men pytt pytt.

Skrevet

Heia de som sier i fra!

Folk eier jo ikke folkeskikk lenger! Har gått så langt at oppdragelsen er flyttet fra hjemmet og ut i offentligheten. Ruter må bruke reklameplassen sin på plakater som oppfordrer folk til å ta hensyn ved å snakke lavt i mobilen, gi plassen sin til eldre og gravide og ikke minst slippe folk av bussen/trikken før man presser seg på selv!

Det morsomste er når folk sitter VED SIDEN AV plakatene som oppfordrer til å snakke lavt i mobilen, og snakker HØYLYDT i sine private mobilsamtaler!

Hva feiler det folk???

Skrevet

Når min bestemor ringer meg(hun hører litt dårlig)og jeg er på bussen eller blant mange andre folk midt i rushtrafikken, sier jeg bare at jeg skal ringe tilbake om noen minutter når jeg går av bussen eller har mulighet til å snakke høyere enn vanlig.

 

Det føles veldig ukomfortabelt å snakke høyt blant folk og ennå verre når noen andre gjør det. Det finnes jo viktige ting som må sies akkurat der og da og det er helt greit. Finnes alltid unntak, må man så må man.

 

Men jeg tenker mer på ungdom og andre folk som snakker høyt om private ting, det er så ekkelt å høre på, folk klarer ikke å skille mellom det private og offentlige. Ikke så hyggelig for alle andre som må høre på, veldig uhøflig...

Skrevet

Om en må skrike eller snakke høyt i telefonen slik at det blir plagsomt for folk rundt så må en da for pokker meg tåle å få høre det også altså. Det er vel heller du som er frekk som sitter og roper i telefonen til en hørselshemmet. Kunne vel tatt det FØR du gikk på bussen, slik at du kunne gå litt bort fra folk?

Skrevet

Om man må svare når tlf ringer og ikke kan trykke avis så bør man si at man sitter på bussen og ringer opp når man kan.

 

Jeg syns ikke noe om folk som snakker i tlf på bussen eller andre plasser ser andre blir tvunget til å høre på¨.

Bra han sa fra og håper du tar det til deg. Men tror vel ikke ut fra at du mente han som sa fra var frekk og ikke du.

Skrevet

Hurra for personen som sa i fra til deg. Utrolig frekt å snakke høyt i en mobiltelefon inne på bussen. Du kunne fint sagt fra til personen du sa ifra at jeg ringer tilbake om x antall minutter.

 

Men hvor gammel er du egentlig, HI? Du høres rimelig ung (umoden ut...)

Skrevet

"Stikker du nesen din frem, blir den bitt." Dette lærer når du blir eldre HI. Det går like greit å sende en txt melding.

Skrevet

Minner meg om en dame jeg satt ved siden av på toget en gang, som fikk en telefon fra noe som ut fra samtalen hørtes ut som en fyr hun nettopp hadde begynt å date. Så klarer hun å si til ham at "jeg sitter her og spiser en yoghurt, jeg fikk ikke spist lunch i dag" - mens hun tyller i seg et beger med sjokoladepudding! Yoghurt my ass.. hehe, men det tok seg vel ikke ut ovenfor daten å innrømme at hun spiste sjokopudding. Ble litt lattermild og vurderte å ta fra henne telefonen for å rette henne... hihi...

Skrevet

Om man ikke tåler andre mennesker bør man ikke reise kollektivt.

Skrevet

Om man ikke klarer å være en del av en større folkemengde uten å plage de rundt seg, så bør man flytte tilbake til landet hvor man trolig kommer fra. Bønder i byn, blir sprø av dem.

Skrevet

Nettop på grunn av slike høyrøsta og frekke folk som f.eks HI og enda verre så hater jeg å reise kollektivt. Jeg har bil, og kommer heller aldri til å bruke noe som helst annet. Nettop fordi kollektivtrafikken er ment for de som er totalt blottet for sosiale antenner.

Skrevet

Så det er de som reiser kollektivt nå som ikke tenker på fellesskapet?

Skrevet

Dette minner meg om mane år siden, da det satt en bakfull mann på bussen og pratet i en time i tlf med en annen av festdeltakerne. Målet hans var å finne ut hvem sin tannbørste han hadde brukt, for han ville fortelle at han hadde kokt den etterpå, så det var ingen fare! Hahaha!

Skrevet

Dette minner meg om mane år siden, da det satt en bakfull mann på bussen og pratet i en time i tlf med en annen av festdeltakerne. Målet hans var å finne ut hvem sin tannbørste han hadde brukt, for han ville fortelle at han hadde kokt den etterpå, så det var ingen fare! Hahaha!

Skrevet

Nei, jeg skjønner heller ikke hvorfor folk gidder å bry seg.

Skrevet

De som reiser kollektivt bør prøve å forstå at når folk samles i store mengder så funker ting så utrolig mye bedre om alle tar hensyn til hverandre og ikke turer frem som det passer seg selv best. DET er å tenke på fellesskapet.

Skrevet

På hvilken måte tenker ikke de som er selvhjulpne på fellesskapet da? Er vi plutselig egoister og korttenkte nå fordi vi har bil? Effektive er vi, ikke noe annet.

Skrevet

En buss er et offentlig sted, og befinner man seg på et offentlig sted må man tåle at det også er andre mennesker der, som prater i telefonen, prater med sidemannen, hører på musikk, nynner, strikker... Verden er ikke lydløs og det er trist å tenke på at så mange skulle ønske den var det.

Skrevet

Hva med å sende en teksmelding??

 

Når du kjører kollektivt, bør du ta hensyn til de rundt deg!

Skrevet

Når man er på offentlig sted så viser man hensyn til at det er andre mennesker der. Altså lar man etter beste evne være å gjøre ting som kan være til sjenanse for andre, som å prompe, pille nese, snike i køen, lukte vondt og snakke høyt i mobilen.

Videre følger man reglene som er satt der man befinner seg, som reglene til Ruter om at man ikke skal snakke høyt i mobilen.

Merkelig at folk ikke skjønner så elementære ting. Ta dere en tur til London eller Berlin, der klarer folk å fungere sammen i større mengder uten store problemer. Folk stiller seg BAKERST i køen, de slipper folk av før de går på selv og de snakker ikke høyt i mobilen. Er det bare nordmenn som ikke klarer å forholde seg til større folkemengder eller?

Skrevet

Man skal ikke med vilje plage folk nei. Men om en person plages av at jeg gjør normale dagligdagse ting så er det hans problem, ikke mitt (og burde for øvrig ikke plage meg med sine problemer).

Skrevet

Så det skal nå være dødstille på alle offentlige steder? Hva er galt med å prate??

 

Ok ja, ikke private ting sikkert, men det må få gå an å prate i telefon eller med dem man sitter sammen med på bussen.

 

Busser er skikkelig deprimerende, stille, folk som tør verken å se eller prater med hverandre - så trist at det ikke gå an å prate med hverandre lenger eller lage litt " small talk"

 

Folk i mange andre land er langt mer vennlig og åpent. Trist å kjøre buss eller tog synes jeg.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...