Anonym bruker Skrevet 8. april 2011 #1 Skrevet 8. april 2011 Jeg er 11 + 5. Og begynner kanskje å få en liten mage.. Hm. Vet ikke jeg altså. Syns det er ganske gromt i såfall. Men kommer ikke jeg da til å bli veldig stor?! Det er jeg kjempe nervøs for. For ble VELDIG stor i forige svangerskap :s Har ett lite magebilde her: thebaby.blogg.no Det eneste jeg vil er en liten vurdering bare. For er veldig nervøs som sagt. Og jeg er bare 11 + 5 husk.. Så tror du jeg kommer til å bli kjempe stor igjen? Ut fra det du ser da.
Anonym bruker Skrevet 8. april 2011 #3 Skrevet 8. april 2011 Slutt å len deg bakover Stå med en normal holdning å ta bilde neste gang
Anonym bruker Skrevet 8. april 2011 #4 Skrevet 8. april 2011 Jeg syns det er vanskelig når vi ikke ser ræva. Det er helt normalt å ha en kul når man er 12 uker, og for mange er det vanskelig å skjule selv med løstsittende klær.
Anonym bruker Skrevet 8. april 2011 #5 Skrevet 8. april 2011 Hadde ikke på meg bukser da jeg tok bilde hehe.. Skulle bare kjappe meg å ta ett bilde.. Så bilde ble ikke så veldig bra heller.. Lene meg bakover?! merka jeg ikke noe til.. Samme det.. Var da ikke det som var poenget.. Men siden det er ganske normalt å begynne å få en liten mage rundt 12 uker. Så får man da bare håpe.. Jeg vil virkelig ikke bli slik som sist
Anonym bruker Skrevet 8. april 2011 #6 Skrevet 8. april 2011 Bildet var veldig uklart, ikke mulig å vurdere når man ikke ser magen din skikkelig. Mange jenter har jo litt mage selv om de ikke er gravid. Hvis du har vært gravid før kommer magen sannsynligvis raskere denne gangen, det gjorde den ihvertfall hos meg med nr 2.
Anonym bruker Skrevet 8. april 2011 #7 Skrevet 8. april 2011 Utifra mitt syn kan det der være en liten pondus såvel som en babymage. Bare DU vet hvordan magen din så ut før du ble gravid, og kan sammenligne.. Bare attentionwhore-ish og mase om sånn..
Anonym bruker Skrevet 9. april 2011 #8 Skrevet 9. april 2011 haha.. *ler* For du skjønte det vet jeg.. Hvor mange spør ikke om det da?! Jeg spør fordi jeg er bekymret.. Ja, jeg syns jeg begynner å få mage, derfor spurte jeg hva folk syns. Fordi jeg syns det var ALT for tidlig. Gromt med en liten mage ja. Men da den begynner å syns nå så er jeg litt bekymret for hvordan jeg da kommer til å se ut rundt magen om noen måneder. Ler av sånne megger som deg xD hahaha
Anonym bruker Skrevet 9. april 2011 #9 Skrevet 9. april 2011 Og JEG valgte ikke for DEG å se det bilde.. Spurte faktisk de som ville se.. Ikke sånne som deg.
Fauna00 Skrevet 9. april 2011 #10 Skrevet 9. april 2011 Høyden din har faktisk litt å si på hvor stor mage du får. høy=liten mage og lav= stor mage. Dette er fordi når man er høy, har barnet plass til å vokse i høyden og når man er lav så går magen mer ut fordi det ikke er like stor plass. Dette er ivertfall det jeg har lest meg til på en eller annen info side. betyr nok ikke at det er sånn for alle.
Anonym bruker Skrevet 9. april 2011 #12 Skrevet 9. april 2011 Okei.. Takk for ett svar som faktisk hjalp litt Jeg er ca 1.70.. Passe høyde syns jeg
Anonym bruker Skrevet 9. april 2011 #14 Skrevet 9. april 2011 Åh, herremin, BEKLAGER at jeg ikke ga deg det svaret du ville ha. Så klaaaart er det en liten babymage som man så vidt skimter der under klærne. Når du spør på et offentlig forum, får du faen meg forvente at du får svar i forskjellige toner! Vanligvis overser jeg attentionwhores. Enkelte er bare for dumme til å kunne få vandre fritt forbi..
Anonym bruker Skrevet 9. april 2011 #15 Skrevet 9. april 2011 Var ikke det svaret jeg var ute etter heller gitt. Jeg går bare å håper jeg ikke skal bli like stor, så jeg slipper samme skrekken av en fødsel neste gang. HAha, ja jeg merker det at du overser det.. Jeg spurte av reeen bekymring.. Skal ikke gjentas her inne gitt.. Men fikk også ett svar jeg likte her inne.. Det var verken negativt eller positivt.. Det var til å forstå svaret..
Anonym bruker Skrevet 9. april 2011 #16 Skrevet 9. april 2011 Så stor mage betyr smertefull fødsel? Jeg var gedigen, jordmor trodde jeg hadde tvillinger når jeg kom og skulle føde xD Hele greia tok 5 timer uten noen som helst form for smertelindrende. Uansett, det er som dama sa. Jeg er knøtteliten, så det sier seg selv at ryggen min er kort. ungen må da ta av plass som går "utover" (eller den lager den vel, på en måte x] ). Du sa du var 170..? Da har babyen god plass til å vokse i høyda, som madamen før meg sa. Skulle gjerne hatt lengre rygg og beholdt høyda. Men å være lav og ha lang rygg samtidig ser bare rart ut.. x]
Anonym bruker Skrevet 9. april 2011 #17 Skrevet 9. april 2011 Uff, jeg ble helt ekkel i øynene av å prøve å lese den rosa skriften.. Men det ser jo ikke ut som du har blitt noe særlig stor nei, helt normalt ut fra det lille man kunne se..
Anonym bruker Skrevet 9. april 2011 #18 Skrevet 9. april 2011 Ikke av stor mage.. Men babyen var stor. Dermed stor mage. 40g unda 5 kilo. Så det er der det ligger i grunn. Kjempe redd det skal skje igjen. Dermed redd for stor mage. Pga stor baby. Babyen vokste alt fra i lengden i min mage.. Så håper det blir sånn denne gangen hvertfall.. Men er bare derfor jeg også var, eller rett å slett fortsatt er, litt bekymret.. Så var ikke sånn jeg mente det, mente hele sammenhengen i det.. Stor mage betydde stor baby, som betydde smertefull og hard fødsel.. Eller KS.
Anonym bruker Skrevet 9. april 2011 #19 Skrevet 9. april 2011 Den rosa skriften funker helt fint på min pc.. Men prøvde med min kjæres å da skjærer det i øya nesten. Så den må endres. Men den var ikke så værst her
Anonym bruker Skrevet 9. april 2011 #20 Skrevet 9. april 2011 Og takk for det forresten Da kanskje det kan gå litt mer 'normalt' i vekst denne gangen ;p hehe. Men man vet aldri Får nok bare vente å se hvordan det utvikler seg
Anonym bruker Skrevet 9. april 2011 #21 Skrevet 9. april 2011 Ja, jeg har og hørt det skal være sånn.. Det var bare ikke helt slik her med førstemor hvertfall Jeg får bare vente å se.. Håpe det beste
Anonym bruker Skrevet 9. april 2011 #22 Skrevet 9. april 2011 Hjelpes! :S Tøtta mi veide 30360 gram, og jeg synes det var mer enn nok ;O Er det vanlig med store babyer i familien deres? Alle søskenbarna mine (de kvinnelige )) og mora deres har kun fått unger på over 4,5 kg. Og de har fått skikkelig oppfølgning av jordmor og lege, men enda ble babyene store :S Huff, begynte å grue meg nå x] Synes magen kjennes større ut enn sist jeg var gravid, så er spent på om lilletrille som ligger der nå blir mye større enn søsteren.. :/
Anonym bruker Skrevet 9. april 2011 #23 Skrevet 9. april 2011 Litt skrive feil eller?? 30360 g ;p hehe.. Det var VELDIG mye hehe.. Nei, det er ikke vanlig, jeg selv, bf og andre barn rundt i familien har vært rundt 3-4 kilo.. Så derfor var vi ikke helt forberedt heller. Så håper på ikke så stor baby denne gangen ;p hehe.. For vil ikke gjennom det en gang til, fødselen mener jeg. Og slet i lang tid etter fødsel og. Sånne ting kan man følge opp, jeg har fått tilbud om det, siden jeg er så bekymret for det. Så kommer nok til å be om litt mer oppfølging rundt str og slik. Og råd og tips hele veien. HI
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå