Gå til innhold

hjelp - bidrag og støtte til tilsyn


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har nettopp fått innvilget stønad til barnetilsyn av NAV. 1400kr i mnd. Da vi gikk inn på bidragskalkulatoren for å se om det utgjorde noen forskjell på barnebidraget så fikk vi opp at far da skal betale 1100 kr mindre i mnd !?!?

Så da ender jeg opp med 1400-1100= 300 kr ekstra i mnd mens far sparer 1100 kr? Kan dette virkelig stemme? Har vi misforstått totalt?

Hjeeeeelp

Videoannonse
Annonse
Skrevet

støtte til barnetilsyn regnes ikke som inntekt

Skrevet

Ja, men når vi plotter inn på bidragskalkulatoren at "ja, mottar støtte til barnetilsyn" så kommer summen ut med 1100 kr mindre i bidrag.

Skrevet

Stemmer nok det. Jeg får 2500 kr i mnd for to barn og dette reduserer bidraget fra eksen min med litt over 1600 kr i mnd, mens "min" del er 900 kr. Når jeg bikker grensen for å ikke kunne få denne stønaden lenger, sannsynligvis ganske snart, må eksen da dekke inn de 1600 gjennom bidraget sitt og jeg dekke det resterende.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...