Anonym bruker Skrevet 29. mars 2011 #1 Skrevet 29. mars 2011 må bare lufte 'sinne' mitt! dårlig start på dagen da far står opp med minsten og ikke lukker trappegrinda (trapp ned). minsten er i stua og far går på badet og tisser etc. altså null kontroll på sønnen sin som er veldig mobil og kjapp. jeg sa at han må jo lukke grinda. og da var vi i gang. var visst ikke noe bedre det jeg gjorde i natt med å la minsten gråte litt pga han ikke ville sovne igjen i 3-4 tida. og at da våknet storesøster (hun gråt litt men jeg snakka med henne og hun sovna fort igjen). for han hadde tross alt ikke gjort dette med vilje!! eh..det at minstemann gråter på natta er ikke noe nytt og det er nå sånn jeg alltid har løst det. han blir tatt opp, sjekker at alt er i orden, han sovner på armen min og jeg legger han ned, men da våkner han litt igjen. da syns jeg han kan gråte litt før jeg går inn til han igjen. men neida, ikke i natt!! var visst en fæl mor da. helt utrolig hvor liten han får meg til å føle meg. og så håpløs å forholde seg til når alt blir min feil eller jeg er den verste uansett. nå skal det sies at vi er på randen av brudd og tåler ikke hverandre noe særlig, men skulle vel kunne klare å holde det på et sivilisert nivå? eller har han rett? verre det jeg gjorde? jeg syns at det å ikke lukke trappegrinda er ganske så uforsvarlig, greit nok at man kan glemme det en gang, men ikke gå forbi den flere ganger uten å lukke. gutten kan jo bli alvorlig skada! tror ikke han blir skada av å gråte under oppsikt i 5 minutter. hater at jeg blir så usikker på meg selv.. og det blir liksom så mye verre/større sak enn det hadde behøvd å bli.. sorry rot men..
Anonym bruker Skrevet 29. mars 2011 #3 Skrevet 29. mars 2011 Han ernok bare sur og tåler ikke å gjøre noe feil. 10 ganger verre om lillegutt ramler ned trappa. Helt på trynet tankegang. Kanskje få litt fortgang i bruddet siden dere ikke tåler hverandre .....
Anonym bruker Skrevet 29. mars 2011 #4 Skrevet 29. mars 2011 Det er lov å glemme, jeg syntes det var greit at du ga besjed om at han må huske det men ddt kommer jo veldig ann på hvordan du sa det. Han burde også tåle å høre at han må huske det uten noe mer diskusjon. Du kunne eks sakt det er helt greit at du glemte det men neste gang må du prøve å huske på det siden det er veldig viktig. Det med grining er jeg enig med deg så lenge du sitter der å det ikke er mange minuttene men her har jo folk forskellig mening. Ikke bry deg om hva han sier, stol på deg selv å ikke få han til å bli usikker!!
Anonym bruker Skrevet 29. mars 2011 #5 Skrevet 29. mars 2011 nei, han tåler ikke gjøre feil og spes ikke at jeg sier i fra når det skjer. men det må da være lov det? hvartfall ang sikkertheten til barna. ja fortgang må til, men det er jo jeg som må ta skrittet for han bare klamrer seg fast her;) og det er så vanskelig pga barna:( alt bare preller av han, mens jeg har det vondt i dagesvis etter sånn episoder.
Anonym bruker Skrevet 29. mars 2011 #6 Skrevet 29. mars 2011 Hvis han klager på måten du ordner opp i at barna våkner om natta, så er det jo en veldig god løsning på det (for deg;-) ) og det er at han står opp og roer dem selv. Hvem som har rett og ikke rett er egentlig helt uvesentlig i diskusjoner som dette. At en har gjort noe galt blir ikke bedre av at den andre har gjort noe galt også (uten at jeg mener at du gjorde noe galt i natt). Derfor er argumentasjonen hans helt håpløs uansett. Samtidig så er måten du sier fra til han om ting viktig, spesielt når dere krangler mye fra før. Hvis du kjefter på han med en gang, er det naturlig for han å krangle tilbake. Sier du fra at "oi, nå står grinda åpen, det er skummelt fordi *** er så rask nå, så vi må huske på å lukke den", så er det lettere for han å ikke gå i forsvar med en gang.
Anonym bruker Skrevet 29. mars 2011 #7 Skrevet 29. mars 2011 tro meg, jeg har prøvd alle varianter av å si ifra:) sint blir han uansett. så jeg er veldig forsiktig med hvordan og hvorfor jeg sier ifra til han, for jeg orker ikke sånne episoder, men han eksploderer jo. 'bare klaging hele tida'. men jeg kan jo ikke la være heller, når det er noe som har med sikkerheten til barna mine å gjøre. ikke er det min skyld at han gjør ting/ikke gjør ting jeg føler jeg må si ifra om heller. og stadig glemmer den berømte trappegrinda;) ikke er det mulig å snakke om det heller for pc og tv er mye viktigere:-0
Anonym bruker Skrevet 29. mars 2011 #8 Skrevet 29. mars 2011 Åh, du har en SÅNN mann. En som ikke tåler at man sier noe som kan minne om kritikk, som ikke tåler påminnelser - fordi det er mas og som kjører taktikken "ANGRIP!" når han oppfatter noe som kritikk? Jeg har òg en slik. Lykke til med å lære ham viktigeheten av trappegrind =P
Anonym bruker Skrevet 29. mars 2011 #9 Skrevet 29. mars 2011 hi hi godt å vite at jeg ikke er alene... godt skrevet, du fikk meg i bedre humør!! thanx!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå