luv2bemammy Skrevet 28. mars 2011 #1 Skrevet 28. mars 2011 Helloo, jeg var så heldig å fikk tilbake min gamle jobb da jeg fant ut at jeg var gravid;/ Har jobbet i ca 6 uker heltid nå, og i dag ble jeg sykemeldt..100% pga ekstremt kvalme;( Arb.giver har virkelig fikset en super turnus til meg og han har vært kjempe årleit. Akk er så redd han skal føle at han tabbet seg ut og sparke meg.Hjeelp, noen som har noen råd eller vært i lignende situasjon??? Har så dårlig samvittighet;/
maiprinsessa:) Skrevet 28. mars 2011 #2 Skrevet 28. mars 2011 Jeg forstår deg veldig godt...Jeg har selv veldig dårlig samvittighet med hensyn til jobben..Jeg ble sykemeldt veldig tidlig i svangerskapet pga bekkenløsning,noe som jeg veit,satt arb.giver i en liten knipe siden det er manko på folk som kan og vil jobbe natten.. Jeg tok dette opp med legen min,og som hun sa; "det er ingen som takker deg om du går på jobb og ødelegger deg mer,eller blir i verre form..." Sett deg ned med arb.giver og fortell hva du føler og at du har dårlig samvittighet=) Han vil nok forstå deg:) Ett godt tips mot ekstrem kvalme; kjøp reisesykearmbånd på apoteket..bruk de..tar ett par dager før de hjelper,men de hjalp meg i mine måneder sittende foran den hvite glasspotta;) Lykke til =)
Mininni Skrevet 29. mars 2011 #3 Skrevet 29. mars 2011 Det er jo ikke din skyld. Og arbeidsgiver kan ikke sparke deg. Man kan ikke sparke noen fordi de er gravide (og sykmeldt pga det), da blir de erstatningsansvarlige. Meld deg inn i en fagforening hvis du ikke allerede er det, så vil du få bistand dersom dette skulle skje.
Lille_bo Gutt 07 og gutt 11 Skrevet 29. mars 2011 #4 Skrevet 29. mars 2011 åh.. Sjønner deg godt! er bare 12+2 i dag å må til legen i morgen fordi jeg har fått bekkenløsning... Blir da mest sansynlig sykemeldt... jeg har ikke sagt noe om graviditeten frem til nå i dag pga at det er så mange som er sykmeldte, skal/er i permisjon og andre på jobben er gravide og... Så har ikke ville sagt noe pga at jeg føler at det blir så mye å tenkte jeg kan leve med å jobbe å være gravid en stund. Men når bekkenet nesten hopper uttav ledd så må man krype til korset! Men vet mine rettigheter!! Jeg er vikar! har vell muligheten å søke på fast stilling på torsdag! Men Er redd sjefen ikke ansetter meg hvis jeg da har bekkenløsning... og er sykemeldt... men det får jeg ta da!
Snart 3 vakre prinsesser Skrevet 30. mars 2011 #5 Skrevet 30. mars 2011 Kvalmen går nok over så du igjen får startet i 100 prosent jobb. Vis da att du er en med god arbeidsmoral den siste tiden før perm slik att han ikke angrer valget.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå