Anonym bruker Skrevet 25. mars 2011 #1 Skrevet 25. mars 2011 Frøya og Edda er de to mest aktuelle, men jeg liker godt Alva også jeg da.. Synspunkter?
Anonym bruker Skrevet 25. mars 2011 #5 Skrevet 25. mars 2011 Jeg liker ikke Edda, så jeg heier på Alva eller Frøya.
Anonym bruker Skrevet 25. mars 2011 #6 Skrevet 25. mars 2011 Hahahahaha! Disse svarene hjalp meg kjempemye! Jeg rangerer de sånn selv: Frøya, Alva, Edda Mannen: Edda, Frøya, Alva Frøya heter hunden til faren min da, men forrige hunden hans het Trym, og det gjør også min yngste sønn.. Alva syns jeg er ett søtt navn, med fin betydning. Edda er et sterkt navn, men jeg er litt redd for at jenta skal måtte presentere seg som Edda-uten-H hele livet, i og med at Hedda er så populært... Mannen liker ikke Alva, for han tror at hun vil bli kalt Alfa...
Anonym bruker Skrevet 25. mars 2011 #7 Skrevet 25. mars 2011 Jeg ville gått for Alva dersom jeg allerede hadde et barn med norrønt navn, med mindre du er veldig opptatt og begeistret for norrøn mytologi da.
Anonym bruker Skrevet 25. mars 2011 #8 Skrevet 25. mars 2011 Har en Brage og en Trym fra før, så "må" ha et navn i samme sjanger! Syns alle tre jentenavnene passer fint med disse!
Anonym bruker Skrevet 25. mars 2011 #9 Skrevet 25. mars 2011 Frøya eller Freja. Edda er en gammel dame med hatt. Og Hedda og Alva er oppbrukt. Alma er fint. Edith også. Og Vilma.
Anonym bruker Skrevet 25. mars 2011 #10 Skrevet 25. mars 2011 Da blir det Frøya da? Det ser sånn ut etter rekkefølgen til deg og mannen din:) Syns alle tre navnene var kjempefine, men hadde nok valgt Frøya.. Eler hva med Freia? Det er også nydelig syns jeg:)
Anonym bruker Skrevet 25. mars 2011 #11 Skrevet 25. mars 2011 Takk for synspunkter! Oldemor til ungen har alt begynt å kalle henne Frøya, så d spørs nok om det navnet vinner! -om det ikke viser seg at ul-mannen tok feil da, for det blir nok litt smårart med Frøya på gutt! OG skulle det dukke opp en gutt, blir han nok navnløs leeenge, for vi blir ikke enige om guttenavn!
Anonym bruker Skrevet 25. mars 2011 #13 Skrevet 25. mars 2011 Hun heter Gunnhild, så det har ikke noe med oppkalling å gjøre, om det var det du tenkte!
Anonym bruker Skrevet 25. mars 2011 #14 Skrevet 25. mars 2011 Tenkte om det gikk an å kalle opp oldemor Eldre damer har jo ofte skjeldne og spesielle navn/mellomnavn.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå