fagremøy med ♥♥♥♥ Skrevet 23. mars 2011 #1 Skrevet 23. mars 2011 vaar på min 3. UL i går og lillegull lå med rompa godt plasert ned i bekkenet. har ligget likedann alle 3 gangene vi ar ert på UL å jeg kjenner altid sparkene nedi blæra. ja kjennes faktisk ut som jeg får spark i kjeden av og til.... er i uke 25 så vet jo den kan snu seg, men siden h*n tydeligvis har ligget sånn en stund å jeg altid kjenner spark nedover så lurer jeg på om h*n ikke vil snu seg..... noen med erfaring?
Draumaren Skrevet 23. mars 2011 #2 Skrevet 23. mars 2011 Ei jeg kjenner oppleve at spiren snudde seg i uke 35 hvis ikke jeg husker helt feil. De færreste blir født i setefødsel, så det går sikkert helt fint. Snakk med legen eller jordmor hvis det stresser deg. I og med at du "bare" er i uke 25, tror jeg du kan ta det helt med ro foreløpig.
Mamma mø har snart 2 ♡ Skrevet 23. mars 2011 #3 Skrevet 23. mars 2011 Min lå i seteleie til uke 37 men festet seg ikke, men kom i uke 39 "vanlige" veien! Lykke til, går nok kjempe fint:)
Snømusa2013 Skrevet 23. mars 2011 #4 Skrevet 23. mars 2011 Jenta mi ligger i seteleie, men fikk beskjed av jordmora at det ikke var vanlig at de snudde seg før i uke 30 og utover. Jeg er nå 27+5.
gulle88 Skrevet 23. mars 2011 #5 Skrevet 23. mars 2011 Hei:-) sønnen vår lå i seteleie under hele svangerskapet, og jaggu ble det setefødsel. :-) jeg fikk velge selv om jeg ville ha ks eller føde vaginalt, og jeg valgte vaginalt. Dette fordi jeg ikke har planer om å bli kuttet opp gjennom flere lag og fordi man kan risikere at man må ha ks neste gang. Jeg ville ha lille gull ut den rette veien, der han også fikk de bakteriene han trengte. Fødselen va kjempefin. :-) våknet kl 5 på morgenen med noe som virket som rier , jeg vekket sambo og informerte om at mest sannsynlig måtte han komme hjem i løpet av dagen, klokka 12 ringte jeg han og klokka halv2 hadde jeg fått rom på føden. Fra kl 3 til 10 på kvelden lå jeg i badekaret og fikk epidural litt etter 10 da jeg sto opp. Sønnen vår kom til verden 02.41 etter 25 min. Med press rier. Alt gikk kjempebra og lille gull ammet 3 min etterpå. :-) så blir det sete ikke vær redd, er så mange tabu historier. Men må legge til at jeg sogner til st-olav hospital , som er fremst på foster medisin og sete fødsler.
fagremøy med ♥♥♥♥ Skrevet 23. mars 2011 Forfatter #6 Skrevet 23. mars 2011 høres skummelt ut å føde i sete leie, og som du sier så er det mange skremsels historier ute å går..... men krysser alt for at lille vil snu seg etterhvert ) tusen takk for svar damer
tìme'em Skrevet 23. mars 2011 #7 Skrevet 23. mars 2011 Jeg fikk beskjed om at stillingen ikke har noe som helst å si før uke 31. Etter uke 31 er det redusert sjanse for at barnet snur seg. Mitt barn lå i seteleie fram til uke 30 og la seg så fint med hodet ned. (Lykken varte til uke 38 og da la baby seg på tvers og ble tatt med keisersnitt..hehe).
Tauriel Skrevet 23. mars 2011 #8 Skrevet 23. mars 2011 tøtta i magen leger karusell til tider her på ul ligger hun med rompa ned, men har kjent i det siste at hun har snudd seg rundt og rundt. men så er hun brukbart aktiv til tider i magen, men regner med at hun kommer rettveien etter hvert
Tauriel Skrevet 23. mars 2011 #9 Skrevet 23. mars 2011 sorry leger=leker *går litt fort i svingene her *
LilleFru Skrevet 24. mars 2011 #10 Skrevet 24. mars 2011 Jeg ble innkalt til ekstra UL forrige svangerskap, var på UL i uke 33 for å sjekke morkakas plassering, og da lå hun i seteleie. Fikk ny UL i uke 38, da hadde hun snudd seg. Når sant skal sies, vet jeg veldig godt hvilken dag hun snudde, for slikt et spetakkel skal man lenge lete etter - skikkelig ommøblering var det! Og det var nøyaktig en mnd før hun ble født
NostraStoria Skrevet 24. mars 2011 #11 Skrevet 24. mars 2011 Så tidlig som i uke 25 er ikke seteleie noe å tenke på engang. Ungen kommer nok til å snu seg!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå